Němečtí turisté se chystají o Velikonocích na Mallorku. Vláda před cestami na ostrov varovala

První den velikonočních prázdnin v Německu se letiště na španělském ostrově Mallorca probouzí z mnohaměsíčního spánku. Oblíbený prázdninový ostrov Němců očekává jen během soboty přílet zhruba 60 letadel z 12 německých měst, přičemž do velikonočního pondělí jich má přiletět 532. Naléhavá prosba spolkové vlády, aby lidé vzhledem k pandemii zůstali doma, se v důsledku nepřekonatelné chuti opět cestovat míjí účinkem, napsala agentura DPA.

Berlín/Palma de Mallorca Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oblast Cala S'Almunia, Mallorka | Foto: Tommie Hansen | Zdroj: Flickr | CC BY 2.0,©

„Už půldruhého roku jsem necestoval. Připadám si jako ve vězení,“ říká Abdul Naser z Bádenska-Württemberska. Strach z nákazy ale přeci jen trochu má. „Ale v Německu to není jiné,“ dodává.

Velikonoční uzávěra v Německu nebude. ‚Byla to moje chyba, všem se omlouvám,‘ řekla Merkelová

Číst článek

Vláda 14. března vyškrtla Mallorku ze seznamu epidemicky rizikových oblastí, čímž skončila i cestovní výstraha ministerstva zahraničí. Kabinet v Berlíně se tak rozhodl proto, že takzvaná sedmidenní incidence byla na tomto středomořském ostrově nižší než 50 infikovaných na 100 tisíc obyvatel. Tím odpadla i povinnost uchýlit se po příletu do karantény a prozatím není ani povinné prokázat se po návratu negativním testem na koronavirus.

Když v důsledku tohoto kroku výrazně vzrostl počet rezervací letenek a ubytování, vláda před cestami na Mallorku důrazně varovala.

Od úterý zavádí navíc povinnost mít negativní test ještě před nástupem do kteréhokoliv letadla směřujícího do Německa. Platí to i pro ty, kteří cestují z epidemicky bezpečných oblastí, tedy i pro Mallorku.

Před letištěm v sobotu čekali taxikáři, aby po dlouhé době získali nějaké zákazníky. Pracovníci autopůjčoven se snažili zaujmout cestující hned u východu a mnoho rekreantů odjíždělo do hotelů také autobusem. Před covidovou pandemií se cestovní ruch staral o 35 procent příjmů tohoto ostrova. Nyní mu hrozí chudoba.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme