Snazší cestování pro plně očkované už v květnu? Česko uzavřelo dohodu s vybranými zeměmi

Cestování přes hranice bude pro Čechy plně očkované proti koronaviru od poloviny května snadnější. Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš oznámil, že se vláda dohodla na uvolnění stávajících opatření už s několika evropskými státy. Kromě středoevropských zemí o tom chce česká vláda jednat například i s Chorvatskem, Řeckem nebo Bulharskem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V některých evropských zemích se zmírňují protiepidemická opatření pro lidi, kteří jsou proti koronaviru očkovaní nebo nemoc už prodělali. Ilustrační foto | Foto: Massimo Pinca | Zdroj: Reuters

Celoevropské zelené pasy s informacemi o očkování, testech nebo prodělané nemoci by měly být začít fungovat od 1. července.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž o cestování s plným očkováním proti koronaviru

Dohody s některými zeměmi, které by usnadnily cestování alespoň plně očkovaným Čechům, by ale mohly vstoupit v platnost už dřív. Některé země navíc režim na hranicích uvolňují.

Německý parlament ve čtvrtek schválil vládní plán na zmírnění protiepidemických opatření pro lidi, kteří jsou proti koronaviru očkovaní nebo nemoc už prodělali.

Týká se to i cizinců, kteří se tak po předložení potvrzení v některém ze světových jazyků vyhnou povinné karanténě při příjezdu. 

Její zrušení od poloviny května pro všechny cizince ze zemí Evropské unie už ve středu oznámila také Itálie.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme