Aerolinky musely kvůli koronaviru uskutečnit nejdelší linkový let. Boeing překonal přes 15 tisíc kilometrů

Cestovní omezení přijímaná mnohými státy kvůli současné pandemii nového typu koronaviru mají obzvlášť neblahé důsledky na letecký průmysl. V důsledku současných výjimečných opatření však francouzská aerolinka Air Tahiti Nui uskutečnila dosud nejdelší linkový přímý let v historii. Letadlo na cestě z Tahiti do Paříže uletělo 15 715 kilometrů, informoval zpravodajský web CNN.

Paříž/Papeete Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 787-9 Dreamliner společnosti Air Tahiti Nui | Foto: Olivier CABARET | Zdroj: Flickr | CC BY 2.0,©

Rekordně dlouhá cesta byla přímým důsledkem nedávno vyhlášeného zákazu vstupu pro Evropany do Spojených států, píše server americké CNN.

Humanitární pracovník: Uprchlické tábory jsou pro šíření koronaviru ideální podhoubí. Situace je kritická

Číst článek

Za normálních okolností má totiž letadlo na této trase mezipřistání v Los Angeles. Všichni cestující tam však musí ze stroje vystoupit a projít americkou pohraniční kontrolou, než mohou absolvovat další část cesty. To však u cestujících na palubě za nynějších podmínek nešlo.

Let TN064 proto vyrazil v neděli ve 3.00 místního času z hlavního města Tahiti Papeete a v 6.30 středoevropského času ve stejný den dorazil do Paříže. Stroj byl ve vzduchu necelých 16 hodin, jak ukazuje záznam letu na stránkách Flightradar24. Šlo také o nejdelší domácí let, jelikož Tahiti je součástí Francouzské Polynésie, která je francouzským zámořským územím.

Let na vzdálenost překonal dosavadní rekord společnosti Singapore Airlines, která provozuje linkové spojení mezi Singapurem a městem Newark poblíž New Yorku, a který je dlouhý 15 343 kilometrů.

Armádní speciál dovezl do Česka 150 tisíc rychlotestů. Počet nakažených vzrostl na 464

Číst článek

Společnost Air Tahiti Nui uvedla, že na palubě byla posílená posádka včetně čtyř pilotů, kteří řídili stroj Boeing 787-9 Dreamliner. Letadlo tak dlouhou vzdálenost zvládlo uletět také kvůli tomu, že nebylo plné, a mělo proto nižší spotřebu paliva.

Jiný rekord drží australské aerolinky Quantas, jež vypravily zkušební přímý let z Londýna do Sydney. Letoun urazil necelých 17 800 kilometrů a ve vzduchu byl 19 hodin a 19 minut.

Jelikož ale na palubě nebyli platící zákazníci, nelze jej počítat jako komerční linkový let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme