Lufthansa hlásí globální výpadek počítačového systému. Letecká společnost svolala krizový tým

Největší německá letecká společnost Lufthansa hlásí globální výpadek svého počítačového systému. Aerolinky od středečního rána ruší některé lety, další nabírají zpoždění. Problémy zasáhly tisíce cestujících, nefungují mimo jiné systémy pro odbavení a nástup do letadla. Lufthansa kvůli tomu svolala krizový tým, informuje agentura DPA.

Aktualizováno Frankfurt/Mnichov (Aktualizováno: 11:41 15. 2. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadla německého dopravce Lufthansa jsou zaparkována na berlínském letišti Schoenefeld

Lufthansa hlásí globální výpadek počítačového systému (ilustrační foto) | Foto: Fabrizio Bensch | Zdroj: Reuters

Velké komplikace zasáhly zejména cestující na letištích v Mnichově a ve Frankfurtu nad Mohanem. Kvůli problémům Lufthansy uzavřelo řízení letového provozu frankfurtské letiště pro přistávání.

Málo sněhu oživilo v Rakousku debaty o budoucnosti skiareálů v klimatické krizi. ‚Musíme se adaptovat.‘

Číst článek

V Německu Lufthansa zrušila všechny domácí lety a cestující vyzvala, aby využili vlaky. Zatím není jasné, kolik letů je zpožděno či zrušeno. Agentura Bloomberg informovala, že Lufthansa zrušila všechny odlety, na což firma zareagovala sdělením, že to zatím nemůže potvrdit.

Důvodem zrušení přistávání ve Frankfurtu je zabránit zaplnění dopravního uzlu, uvedl mluvčí řízení letového provozu. Letadla jsou prozatím odkláněna na jiná letiště, například do Norimberku, Kolína nad Rýnem či Düsseldorfu. Ve Frankfurtu letadla nicméně podle DPA stále mohou startovat.

V případě druhého uzlu společnosti Lufthansa, kterým je letiště v Mnichově, řízení letového provozu k žádnému omezení prozatím nepřikročilo. Tato možnost však přichází v úvahu, pokud by problém trval delší dobu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme