USA 0:1 Česko

Mazací tramvaj jako hvězda. Pražský dopravní podnik 'otevřel dveře' a ukazuje i historické modely

Pražský dopravní podnik v sobotu pořádá Den otevřených dveří. Během něj zpřístupní veřejnosti třeba vozovnu na Pankráci nebo nejstarší Depo pražského metra. Návštěvníci si budou moct prohlédnout také historické soupravy tramvají včetně známé T3 nebo autobus Škoda 706, jehož prototyp byl vyroben už v roce 1956.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mazací tramvaj se stala hitem sociálních sítích | Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy, Petr Ludvíček

V Depu Kačerov budou pražští hasiči celý den ukazovat svoji techniku, a to například auto, které používají pro zásahy u dopravních nehod nebo živelných pohrom. Právě depo na Kačerově je vůbec nejstarším depem pražského metra a přímo sem se také zájemci z Florence budou moci svézt historickou soupravou. První vyjela už v 9:55.

Ve vozovně Pankrác si návštěvníci budou moct prohlédnout známou mazačku neboli mazací tramvaj. Ta bude každou hodinu předvádět svou novou funkci kropení nebo také to, jak se tankuje voda do cisterny.

Děti si budou moct v rámci dne otevřených dveří vyzkoušet třeba techniku malování na obličej, vyrobit si tričko či hrneček z keramiky nebo se projet na šlapacích motokárách.

Program začal v 10 hodin a potrvá až do čtyř odpoledne. Do depa Kačerov vás sveze speciální linka s číslem 931, která má odjezd každých pět minut od stanice metra.

Lída Křesťanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme