Místo 15 minut parkování bude bezplatných jen deset. Pražské letiště mění parkovací služby

Pražské Letiště Václava Havla změní od května parkovací služby. Doba na bezplatný průjezd expresními parkovišti se z dosavadních 15 minut sníží na 10 minut. Parkování nad deset minut bude podle nového ceníku zpoplatněno po 15minutových intervalech namísto původních 30 minut. Parkoviště PB Economy před druhým terminálem se od května stane třetím expresním parkovištěm se 70 parkovacími místy. Letiště o tom informovalo v pondělí v tiskové zprávě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla, ilustrační foto

„Změna se tedy dotkne malého množství našich zákazníků.“ | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle dat letiště aktuálně zhruba 90 procent řidičů z expresního parkoviště vyjíždí do deseti minut. „Změna se tedy dotkne malého množství našich zákazníků,“ řekl člen představenstva Letiště Praha Jakub Puchalský.

Jak probíhá servis letadel? Do Prahy létají na údržbu aerolinky z celé Evropy

Číst článek

Původních 30 minut parkování na expresních parkovištích P1 a P2 stojí do konce dubna 100 korun. Nově se bude řidičům účtovat 50 korun po 15 minutách. V případě parkování trvajícího méně než jednu hodinu se řidičům parkování se změnou systému neprodraží.

Na všech parkovištích na letišti nově přibyde možnost platby přímo na výjezdových stojanech. Platit bude podle Puchalského možné bezkontaktně kartou nebo mobilem přes QR kód. Závory jsou nově vybaveny světelnou signalizací a přesnějšími kamerami pro čtení registračních značek. Kamery bude letiště instalovat i v parkovacích domech, kam budou po předchozí rezervaci auta vpuštěna přes předem nahlášenou SPZ.

Podvodný příspěvek láká na prodej zapomenutých kufrů za 70 korun. Vydává se za stránky Letiště Praha

Číst článek

Parkoviště PB se změnou na expresní parkoviště dostane kromě nových parkovacích míst také místo pro čekání na taxi službu společnosti Uber, kterou využijí cestující, kteří nechtějí jet s oficiální taxi službou letiště. Celkový počet míst na všech třech expresních parkovištích se zvýší na 350. Krátkodobě mohou cestující parkovat v parkovacím domě PC komfort s cenou 80 korun za hodinu parkování.

Letiště také od května plánuje řidičům taxi nabídnout novou Taxi kartu, která nahradí stávající hodnotové karty. Karta má podle letiště nabídnout cenové zvýhodnění parkovného taxikářům mimo Uber, kteří na letišti dodržují stanovená pravidla nabízení služeb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme