Na hřebeny Krkonoš nyní pohodlněji. Pětimetrová bariéra sněhu před Luční boudou padla

Sněžná fréza technických služeb města Pec pod Sněžkou v úterý prorazila poslední sněhové bariéry na cestě mezi Výrovkou a Luční boudou na hřebenech Krkonoš. V největší návěji mocnost sněhové vrstvy dosahovala až pěti metrů. Proražením bariér již je zásobování Luční Boudy možné po silnici a turisté mají cestu na hřebeny pohodlnější.

Pec pod Sněžkou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžka a Luční bouda z pohledu lyžařů u památníku Hanče a Vrbaty | Foto: Jan Rosenauer

"Ve středu ještě uděláme dočištění. Pro terénní auta již je cesta průjezdná," řekl řidič frézy Tadeáš Hlinka.

Prorážení sněhových bariér na Luční boudu se dělá každoročně před nástupem letní turistické sezony. "V posledních třech až čtyřech letech jsme cestu uvolnili v první polovině května. Letošní rok tak není neobvyklý," uvedl tajemník pecké radnice Michal Berger. Letos radnice do boje se sněhem nasadila loni pořízenou modernější sněžnou frézu, kterou nese nový traktor.

Proražení cesty před turistickou sezonou je důležité i z hlediska ochrany přírody. Díky vyčištěné cestě turisté nebudou muset hledat jiné stezky, na nichž by mohli poškodit vzácnou krkonošskou přírodu.

Sněžnou frézu pecká radnice nasazuje také na odstranění sněhu z cest v lokalitě Lučiny a sjezdových tratí v lokalitě Zahrádky. Úklid cest tam byl letos hotový už v dubnu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme