Na které turistické atrakce se čeká nejdéle? U Pařížských katakomb to jsou i čtyři hodiny

Paříž, Londýn, Řím, New York, to všechno jsou turistické destinace snů, ale když se tam návštěvníci dostanou, čeká na ně realita v podobě dlouhých front, ve kterých mohou čekat až čtyři hodiny, píše zpravodajský server news.com.au.

Sydney Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pařížské katakomby. Ilustrační foto.

Pařížské katakomby. Ilustrační foto. | Foto: E. J. Westmacott / Alamy | Zdroj: Profimedia

Podle nového seznamu, který zveřejnil cestovatelský server TripAdvisor patří mezi atrakce s nejdelší dobou čekání Londýnské oko a pařížské katakomby, kde se na vstup běžně čeká dvě hodiny a během sezóny až čtyři.

V obavě z dlouhého čekání jsou někteří cestovatelé ochotní zaplatit několikanásobek obyčejného vstupného - a v některých případech stovky eur či dolarů navíc, aby si na oficiálních stránkách jednotlivých atrakcí rezervovali místo v rámci prohlídky, jež jim zajistí přednostní vstup.

Nejmenší nával? Dopoledne a v noci

Ovšem pro ty, kdo se na cestách snaží co nejvíce ušetřit a počítají každou korunu, má TripAdvisor jedinou radu - zjistit si, kdy je během dne na dané atrakci nejméně rušno, anebo které období je klidnější.

Například na Empire State Building se vyplatí návštěva dopoledne mezi osmou a jedenáctou hodinou, anebo mezi půlnocí a jednou hodinou po půlnoci, pokud se chcete vyhnout davům.

Toto jsou turistické atrakce, kde se podle serveru TripAdvisor čeká nejdéle:

1. Londýnské oko (London Eye) - průměrně 2,5 hodiny; běžné vstupné 23 liber (asi 660 korun)

Londýnské kolo London eye hojně navštěvují turisté. | Foto: Hannah McKay | Zdroj: Reuters

Londýnské oko je obří ruské kolo, jehož 32 kabin nabízí panoramatický pohled na historickou část Londýna.

Návštěvníci, kteří nechtějí čekat průměrně dvě a půl hodiny na vstup, si mohou v přepočtu za 950 korun zamluvit přednostní jízdenku, anebo - pokud si chtějí dopřát trochu luxusu navíc - za necelých 1200 korun přednostní vstup s šampaňským navíc.

2. Sixtinská kaple a Vatikánské muzeum - dvě hodiny; běžné vstupné 16 eur (asi 420 korun)

Sixtinská kaple, stvoření Adama | Foto: public domain

S více než osmi kilometry chodeb tento rozlehlý muzejní komplex nabízí průřez historií a úspěchy lidstva během posledních 2000 let a vystavuje taková klasická mistrovská díla, jako je socha Myslitel Augusta Rodina či Sixtinská kaple s nejslavnějším dílem Michelangela Buonarrotiho.

Přednostní vstup stojí v přepočtu zhruba 1050 korun, anebo si můžete za necelých 1900 korun objednat prohlídku s odborníkem na umění.

3. Římské koloseum - dvě hodiny; běžné vstupné 12 eur

Koloseum | Foto: Jan Rosenauer

V dávném Římě byla tato mohutná mramorová stavba postavena, aby pojala více než 50 000 diváků, kteří sledovali krvavé souboje a zabíjení divokých zvířat.

V současnosti přitahuje zhruba čtyři miliony návštěvníků ročně. Dlouhé fronty mohou turisté předběhnout předplacením prioritní vstupenky v přepočtu za zhruba 800 korun, anebo vstupenky na prohlídku s průvodcem za zhruba 670 korun.

4. Pařížské katakomby - dvě hodiny, v létě tři až čtyři hodiny; běžné vstupné 13 eur

Katakomby. Ilustrační foto. | Foto: Martin Dorazín

Katakomby ležící v srdci Paříže uchovávají ostatky zhruba šesti milionů Pařížanů, které sem byly postupně převezeny v 18. a 19. století, kdy byly ze zdravotních důvodů rušeny hřbitovy v hlavním městě.

V bludišti chodeb mohou návštěvníci obdivovat makabrózní sbírky kostí a lebek. A pokud nechtějí turisté čekat dlouhé hodiny na vstup, přednostní vpuštění dovnitř si mohou koupit v podobě prohlídky s průvodcem v přepočtu za 2150 korun.

5. Eiffelova věž, Paříž - dvě hodiny; běžné vstupné 11 eur

Eiffelova věž v Paříži | Foto: Jan Rosenauer

Připravte se obdivovat všechny ohromující pohledy na Paříž pod svýma nohama, ale nezapomeňte si zajistit přednostní vstupenku, protože fronty jsou tu notoricky dlouhé. Přednostní vstupné s prohlídkou stojí v přepočtu zhruba 940 korun.

Anebo si můžete koupit skutečně VIP zacházení, kdy nejen předběhnete všechny ostatní, ale navíc se můžete těšit na šampaňské a večeři o čtyřech chodech s těmi nejlepšími výhledy z Eiffelovy věže - to vše za „pakatel" 6 300 korun.

6. Bazilika svatého Petra, Vatikán - 1,5 hodiny; vstup zdarma

Jedna z nejslavnějších katedrál na světě je duchovním centrem Vatikánu. Přednostní vstup v rámci některé z placených prohlídek stojí v přepočtu od zhruba 500 korun.

7. Londýnský Tower - 1,5 hodiny; běžné vstupné 21,50 libry

Jedna z nejslavnějších památek Londýna je mimo jiné místem, kde jsou uloženy korunní klenoty a sloužila jako pevnost, zbrojnice, pokladnice, mincovna, palác, místo poprav, observatoř, útočiště a vězení především pro vězně z vyšších vrstev. Prohlídka s průvodcem a přednostním vstupem se dá koupit v přepočtu od 730 korun.

8. Muzeum Van Gogha, Amsterodam - 1,5 hodiny; běžné vstupné 17 eur

V tomto muzeu je největší světová sbírka děl holandského malíře Vincenta van Gogha a jsou tu mistrovská díla, jako Slunečnice či Jedlíci brambor. Přednostní prohlídku v malé skupině s profesionálním průvodcem si můžete rezervovat za ceny v přepočtu od zhruba 2550 korun.

9. Empire State Building, New York - 1,5 hodiny; běžné vstupné 34 dolarů (asi 760 korun)

Průhled z Washington Square na Empire State Building | Foto: Milan Kopp

Tento mrakodrap nabízí panoramatické pohledy na New York z vyhlídkových podlaží - 86. a 102.

Za jasného dne mohou návštěvnici dohlédnout až do pěti států - New Yorku, New Jersey, Pensylvánie, Connecticutu a Massachusetts. Nejrušněji je tu v době západu slunce. Předběhnout fronty je možné s pomocí přednostních prohlídkových vstupenek, jejichž cena začíná v přepočtu od 1450 korun.

10. Katedrála Notre Dame, Paříž - hodina (až dvě hodiny pro návštěvu věží); běžný vstup je zdarma

Tento mistrovský kousek gotické architektury pochází z 12. století a je symbolickým srdcem Paříže. Dlouhé fronty mohou návštěvníci přeskočit v rámci prohlídky v přepočtu za 940 korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme