List New York Times zveřejnil seznam 52 míst, které letos navštívit. Kromě New Orleans doporučuje i Prahu

Americký deník New York Times zveřejnil svůj tradiční seznam 52 míst, které letos doporučuje navštívit. Je mezi nimi i Praha, kterou si list zvolil kvůli oslavám 100. výročí vzniku Československa.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Historická čtvrť New Orleans | Zdroj: Pixabay

Prvnímu místu seznamu kraluje New Orleans na jihu Spojených států, které podle deníku nemá se svou jedinečnou kombinací evropských, karibských, jihoamerických a afrických vlivů ve světě obdobu.

Do každoročního výběru se dostalo ještě několik amerických měst včetně Cincinnati, Baltimoru nebo Buffala. 

S prázdnou neodešla ani evropská města. Nejvýše se umístilo skotské Glasgow. List doporučuje také Oslo nebo Bělehrad. Na 39. příčku zařadili Prahu - zejména kvůli koncertům, výstavám a událostem, které se ve městě odehrají při příležitosti 100. výročí vzniku Československa. 

První desítka míst, které doporučují navštívit New York Times:

New Orleans, USA

Město plné hudby, jídla a vůní letos oslaví 300 let a výročí budou doprovázet události napříč celým rokem. Plánuje se také renovace slavné Bourbon Street a otevření několika nových hotelů a restaurací. To vše podle deníku jen vylepšuje možnosti cestovatelů, kteří chtějí ochutnat vše, co město nabízí.

Kolumbie

Padesátiletá občanská válka spěje ke konci a Kolumbie je podle deníku na nejlepší cestě stát se turistickým centrem. List připouští, že země čeká ještě spousta práce, za poslední dekádu ale vzrostl počet zahraničních turistů o 250 procent. Ti se dnes mohou dostat i na místa, která byla ještě před lety nedostupná.

Basilicata, Itálie

Letos mají cestovatelé podle deníku ještě šanci navštívit jižní Itálii před tím, než ji objeví i zbytek světa. Basilicata mezi Puglií a Kalábrií nabízí krásné pláže, starobylá města, ale bez organizovaného zločinu.

Karibik

Karibské ostrovy loni utrpěly tvrdou ránu v podobě hurikánů Irma a Maria. Oblastem, které žijí hlavně z turismu, mohou cestovatelé pomoci prostě tím, že přijedou. New York Times ale zmiňuje i penzion, který svým návštěvníkům zprostředkuje možnost pomoci jako dobrovolníci.

Vierwaldstättersee, Švýcarsko

Málo lidí a krásu švýcarských Alp slibují New York Times v okolí jezera Vierwaldstättersee. Aby oblast přilákala turisty, nabízí návštěvníkům v zimě automaticky kartu, kterou lze použít v místních autobusech, vlacích nebo lanovkách.

Cesta národními parky, Chile

Cesta národními parky v Chile, kterou letos dokončí bude nabízet 2400 kilometrů dlouhou cestu napříč sítí 17 národních parků – od jezer přes lesy a zasněžené sopky až po pobřeží.

Province Gangwon, Jižní Korea

Do province, ve které se odehrají letošní olympijské hry, se dá dostat díky novému vlakovému spojení ze Soulu za dvě hodiny. Kromě zimních sportů nabízí raftování, turistické cesty i písečné pláže.

Cincinnati, USA

Cincinnati v Ohiu se do výběru dostalo zejména díky trojici renovovaných divadel a dalšímu rozvoji místní divadelní scény. Lákadlem pro další může být také řada místních minipivovarů.

Bhután

Deník asijskému království slibuje dobrý turistický rok. V Bhutánu letos otevře své pobočky síť luxusních hotelů a divoký východ země se stane dostupnější po otevření nového letiště.

Glasgow, Skotsko

Zhruba 20 nových destilérek whisky znamená pro návštěvníky skotského Glashow veselý rok. Deník doporučuje navštívit i místní, cenově dostupné restaurace.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme