Nepovedená kampaň proti autům. Norové dali na den železnici zdarma, téměř nikdo to nevěděl

Den bez aut se každoročně slaví 22. září a nejinak tomu bylo i v Norsku. Aby v zemi lidem ukázali, že nemusí autem cestovat a můžou využít třeba vlak, mohli Norové v tento den využít bezplatné cestování vlakem. Mělo to ale jeden háček – prakticky nikdo o akci nevěděl.

Oslo Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nádraží v norském Oslu

Nádraží v norském Oslu | Zdroj: Profimedia

Den bez aut a bezplatná jízda vlakem vyvolala v Norsku velký rozruch a pobavení. Cestující by jízdu vlakem zdarma nejspíš ocenili, problém byl ale v tom, že o ní skoro nikdo nevěděl. Většina lidí si tak koupila lístek za plnou cenu.

V Oslu definitivně platí omezení počtu elektrických koloběžek. Z ulic jich zmizí dvě třetiny

Číst článek

Je nutné upřesnit, že se akce nevztahovala na celé Norsko, ale jenom na oblíbenou trasu mezi městy Steinkjer a Levanger. Cestující by nicméně za zpáteční jízdenku mohli ušetřit zhruba 250 norských korun, tedy v přepočtu asi 630 korun českých.

Švédský vlakový dopravce SJ, který působí i v Norsku, zaspal v propagační kampani a lidem o tom nedal vědět. Cestující neupozornila ani aplikace a ani automat na nákup jízdenek. Podle rychlého průzkumu kampaň ve stanici Steinkjer většinu lidí minula, pokud vůbec nějaká byla.

Marketingová a komunikační manažerka norských železnic Hilde Lyngová řekla, že obdržela během dne od cestujících spoustu zpráv se zpětnou vazbou. Lidé asi nebyli příliš nadšení a dráhy pak všem, kdo si lístek koupili, nabídly, že jim vrátí peníze. Společnost prý špatné propagační kampaně lituje a v budoucnu se zaměří na to, aby se v tomto směru zlepšila.

Marcel Faltys Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme