'Mizíme z map, může za to velké mezinárodní spiknutí.' Nový Zéland netradičně vábí turisty

Nový Zéland prý mizí z map světa. Tak začíná video, které má přilákat turisty do země, která už nechce být známá jen jako místo, kde se natáčely filmy k bestselleru Pán prstenů. Namísto hobitů a čarodějů teď mají turisté Novému Zélandu pomoci zastavit „spiknutí“, na které upozorňuje tamní premiérka a hlavně asi nejslavnější současný novozélandský komik.

Wellington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Je to větší, než když spojíte Lochneskou příšeru a přistání na Měsíci,“ volá v reklamním videu komik Rhys Darby, známý mimo jiné ze seriálu Flight of the Conchords, premiérce Jacindě Ardernové zprávu o globálním spiknutí, které Nový Zéland maže z map světa.

Novozélandská předsedkyně vlády čeká prvního potomka. Budu premiérka a matka, napsala na instagramu

Číst článek

„Austrálie chce naše turisty, Anglie se chce zbavit našich ragbistů a vinaři nemají na naše rulandské,“ popisuje Darby kdo a proč se do spiknutí podle něj zapojil.

Ale nabízí i prozaičtější vysvětlení. „Nebo je to tím, že máme divný tvar - jako nedojedená jehněčí kotleta," dodává Darby.

Video si dělá legraci nejen z různých konspiračních teorií a teoretiků, kteří za vším vidí velké spiknutí, ale i ze samotné premiérky.

'Milionovou' myš musíme vyhubit, rozhodli na Novém Zélandu. Do boje vyrazili lovci, vojáci i ministři

Číst článek

Ta se proslavila například tím, když si - jako první žena na světě - „odskočila“ z premiérského křesla na mateřskou dovolenou. Komik Darcy ji přesto oslovuje, tu familiárně jako Cindy, nebo naopak vznosně jako Výsosti, či Její veličenstvo. O pomoc nakonec turisty prosí sama Ardernová.

Nový Zéland přitom není jedinou zemí, která v propagaci země sází na známé osobnosti. Nedaleká Austrálie cestovatele láká na svou ikonu Krokodýla Dundeeho.

Čínské turisty ještě předtím chtěla přitáhnout pomocí čínského herce Chuang Siao-minga. Jeho indický kolega a král filmového Bollywoodu Shah Rukh Khan pak loni lákal bohaté Indy do Dubaje.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme