Online odbavení se u aerolinek Ryanair od 13. června zkrátí ze čtyř na dva dny

Nízkonákladové aerolinky Ryanair zkrátí lhůtu pro online check-in na dva dny z dosavadních čtyř. Informuje o tom deník Independent. 48 hodin na odbavení se bude týkat všech letů od 13. června. Pak bude jedinou cestou k prodloužení lhůty pro online odbavení zakoupení konkrétního sedadla v letadle.

Dublin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo společnosti Ryanair | Foto: Tony Gentile | Zdroj: Reuters

Zákazníci Ryanairu, kteří už mají letenky a s opatřením nesouhlasí, můžou od úterý do soboty požádat o vrácení plné ceny.

Ryanair nabídne zákazníkům kompenzace za zrušené lety. Proplatí jim i hotel

Číst článek

Irská aerolinka, která je jednou z největších nízkonákladových společností v Evropě, tak přitíží cestujícím, kteří za místo v letadle nechtějí platit navíc. 

Před necelými dvěma lety bylo online odbavení možné i týden před odletem. V roce 2016 Ryanair snížil počet dní na čtyři. Ti, kteří dorazí na letiště a chtějí se odbavit až tam, musí zpravidla platit poplatek 55 eur, což je asi 1400 korun.

Od května 2017 společnost navíc čelí sílící kritice za to, že pasažéry, kteří cestují společně, usazuje daleko od sebe.

Mluvčí Ryanair serveru Independent řekl, že odbavení online bude pro pasažéry dostupné od 48 do dvou hodin před odletem. „To je dvakrát víc než běžných 24 hodin, které nabízí například British Airways, Lufthansa, Norwegian a Iberia. Poskytne to tak víc času zákazníkům, kteří si chtějí místa rezervovat,“ cituje server.

Dosud online check-in fungoval tak, že se pasažér, který měl odlétat například v pátek v osm večer, mohl odbavit už od pondělního rána. Nová pravidla ale umožní check-in online až od středečních osmi večer.

Marie Štenglová, dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme