Indonéský ostrov Bali se po 18 měsících otevřel turistům z vybraných zemí. Čechům zatím ne

Indonéský ostrov Bali se ve čtvrtek poprvé po 18 měsících znovu otevřel návštěvníkům z některých světových zemí; Česká republika mezi nimi není. Turisté, kteří chtějí na ostrov přijet, musí být plně očkováni proti nemoci covid-19, mít negativní test na koronavirus a platné vízum. Podmínkou je také pětidenní pobyt v karanténě v některém z určených místních hotelů na vlastní náklady, informovala agentura AP.

Jakarta Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Surfař se prochází po pláži na Bali

Prezident Joko Widodo prohlásil, že znovuotevření ostrova umožnila vysoká proočkovanost obyvatelstva, která na Bali dosáhla 80 procent. Ilustrační foto | Foto: Dicky Bisinglasi | Zdroj: Reuters

Předpokládá se, že turistický ruch na ostrově, který je známý bělostnými plážemi, bude oživovat pomalu. Na čtvrtek nebyly plánovány žádné mezinárodní lety na Bali, uvedla AP.

Indonéský ostrov Bali sužuje ničivé sucho. Na vině je zpožděné období dešťů i rostoucí počet turistů

Číst článek

Podle zpravodajského serveru CNN mohou od čtvrtka Bali navštěvovat lidé z 19 zemí: Číny, Indie, Japonska, Jižní Koreje, Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů, Nového Zélandu, Kuvajtu, Bahrajnu, Kataru, Lichtenštejnska, Itálie, Francie, Portugalska, Španělska, Švédska, Polska, Maďarska a Norska.

Jedná se o země, které splňují kritéria Světové zdravotnické organizace (WHO), včetně toho, že mají epidemii pod kontrolou, uvedl indonéský vládní ministr Luhut Binsar Pandjaitan, který je zodpovědný za boj proti covidu na ostrovech Jáva a Bali.

Singapur se chce otevřít světu. Jako první země v Asii povolil přílet očkovaným proti covidu bez karantény

Číst článek

Návštěvníci budou muset podle Pandjaitana v hotelech, v restauracích a na plážích dodržovat přísná pravidla.

Indonéský prezident Joko Widodo prohlásil, že znovuotevření ostrova umožnila vysoká proočkovanost obyvatelstva, která na Bali dosáhla 80 procent.

Indonésie, která má asi 274 milionů obyvatel, registruje nyní kolem 1000 nových případů nákazy koronavirem denně, zatímco na vrcholu epidemie v červenci to bylo kolem 56 tisíc.

Turistický průmysl je na Bali hlavním zdrojem příjmů. Před pandemií sem přijíždělo ročně přes šest milionů zahraničních návštěvníků ročně, v roce 2020 jich ale byl jen milion. Na 92 tisíc lidí zaměstnaných v turismu na Bali ztratilo práci, napsala agentura AP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme