Památkově chráněná loď Dallas opouští břeh Brněnské přehrady. Čeká ji kompletní rekonstrukce

Na dvousetkilometrovou cestu se v pátek z Brna vydá památkově chráněná loď Dallas. Na tahači ji technici odvezou do opravárenských dílen v Hlavečníku v Pardubickém kraji.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loď Dallas | Zdroj: Dopravní podnik města Brna

V dílnách ji za asi patnáct milionů korun nechá opravit brněnský dopravní podnik. Rekonstrukce potrvá rok. Nadměrný náklad vyrazí od Brněnské přehrady kolem dvaadvacáté hodiny.

Loď Dallas postavili vlastními silami zaměstnanci dopravního podniku v loděnici na Brněnské přehradě a vedení podniku by tuto myšlenku chtělo nadále udržet.

Technická kulturní památka

„Naši cílem je, aby se po provedení hrubých prací u zhotovitele loď opět převezla k nám a finální dokončení proběhlo se zapojením našich zaměstnanců v loděnici DPMB,“ říká generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Plavidlo, které je od roku 2013 technickou kulturní památkou, si převzala odborná firma a po kompletní opravě na hladinu vypluje v létě 2020.

Tomáš Kremr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme