O víkendu vozí zájemce v Praze nejstarší tramvaj typu T3 na světě. Historické metro jezdilo na lince B

V Praze se vrátila do provozu nejstarší tramvaj typu T3 na světě z roku 1962. Lidé se s ní mohou v sobotu i v neděli mezi Petřinami a Braníkem. V sobotu navíc jezdila po celé trase metra linky B historická souprava 81-71, která byla v běžném provozu v Praze mezi lety 1978 a 2009. Oznámila to mluvčí pražského Dopravního podniku Aneta Řehková. Jízdní řády historických vozů najdou lidé na webu podniku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Historická souprava metra typu 81-71 a tramvaj T3 s evidenčním číslem 6102. | Zdroj: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Více než půl století stará tramvaj bude vozit cestující na trase Sídliště Petřiny - Sibeliova - Národní třída - Podolská vodárna - Nádraží Braník. Cestující ve voze bezpochyby zaujme kromě jiného i stanoviště pro průvodčí, které se přestalo používat již téměř před 45 lety, uvedl technický ředitel a člen představenstva dopravního podniku Jan Šurovský. V tramvaji platí běžný tarif jízdného.

Historická souprava metra 81-71 přezdívaná „černá huba“ jezdila v sobotu po celé trase linky B mezi Černým Mostem a Zličínem. Podle podniku těmito jízdami začíná série akcí u příležitosti oslav 45. výročí zahájení provozu pražského metra, které připadá na květen.

Jak tramvaj T3, tak soupravy metra 81-71 jsou v Praze stále k vidění i v běžném provozu, ale již jen v modernizovaných verzích. Vozy v původní podobě mohou lidé vidět kromě historických jízd ještě v Muzeu MHD pražského Dopravního podniku ve Střešovicích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme