USA 0:1 Česko

Rychlá jízda může přijít v Chorvatsku draho. Pokuty šplhají až k 25 tisícům

V červenci do Chorvatska přijelo přes 300 tisíc Čechů, kteří si zaplatili přes dva miliony noclehů. Oproti loňsku to je nárůst o osm procent. Většinu cest do Chorvatska podnikají Češi autem. Radiožurnál přináší několik rad na cesty i na dovolenou.

Split Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: qimono | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Jelena Biličová, ředitelka zastoupení Chorvatského turistického sdružení v Praze, doporučuje řidičům při cestě do Chorvatska pravidelně pít, protože horko snižuje pozornost. Jezdit opatrně a nespěchat. Hlavně, když se nad dálnicí přežene déšť.

„Respektujte omezení rychlosti. Za její překročení o 10 km/h na dálnici hrozí pokuta v přepočtu 1800 korun. Hodně rychlá jízda může přijít až na skoro 25 tisíc,“ varuje Biličová ve vyjádření pro Radiožurnál.

Jízda autem do Chorvatska se může protáhnout, hustý provoz na hranicích polevuje

Číst článek

Ideální podle ní je podívat se ještě před cestou do Chorvatska na webovou stránku chorvatského autoklubu hak.hr, kde jsou informace o dopravní situaci, o frontách na hraničních přechodech nebo u mýtných bran. Zprávy jsou i v angličtině, němčině a italštině.

Ředitelka zastoupení Chorvatského turistického sdružení také doporučuje poslouchat druhý program chorvatského rozhlasu, kde jsou vždy v půl aktuální dopravní informace.

Novinky pro turisty

Chorvatsko letos přichystalo pro turisty několik novinek. Třeba i pro případ, že moře není právě dost klidné na koupání, nebo když se nebe zatáhne.

Koncertem populární zpěvačky Lany Jurčevićové  tento týden otevřel své brány nový zábavní park Mirnovec v městě Biograd na moru ve střední části chorvatského pobřeží nedaleko Zadaru. Je v něm 24 atrakcí rozdělených na tematické celky Pirátská pevnost, Divoký západ a Vesmír.

V Chorvatsku zemřel český turista. Spadl na něj kus zábradlí, ke kterému si přivázal houpací síť

Číst článek

Jeho vybudování stálo podle chorvatského rozhlasu 12 milionů eur. Stát na stavbu přispěl ale jen 20 tisíci. Teprve druhou sezónu je otevřené návštěvnické centrum Národního parku Paklenica v tunelech vybudovaných armádou pro prezidenta Josipa Tita a jeho ženu Jovanku.

Biličová doporučuje také návštěvu muzea Apoxyomena na ostrově Malý Lošinj. Jde o bronzovou sochu atleta, která ležela 2000 let v moři a náhodou ji objevil turista-potápěč.

Rekreanty Biličová upozorňuje na to, že by se měli zdržovat v blízkosti pobřeží, zvlášť když je větrno. „Může se zdát, že ostrov je blízko, ale ve skutečnosti to bývá velká vzdálenost. Proto apelujeme na turisty, aby se chovali rozvážně a neplavali daleko od břehu,“ řekla ředitelka Radiožurnálu.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme