Obyvatelé Singapuru jezdí na svátky tábořit na letiště. Za noc zaplatí až 5800 korun

Zůstat přes noc na letišti není nic nezvyklého, zvlášť pokud zmeškáte svůj let. Ale rozhodnout se strávit na letišti vánoční svátky ve stanu - to je něco docela jiného. A přesně pro tuto možnost se rozhodla řada obyvatel Singapuru, kteří si v době koronavirem omezeného cestování zakoupili pobyt ve stanech v obchodním a zábavním křídle místního letiště Changi.

Singapur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Obvykle jezdíme na svátky do zahraničí, ale protože teď se nedá moc cestovat a děti mají prázdniny, říkala jsem si, že tohle pro ně bude nějaká změna,“ řekla agentuře Reuters Fadlina Musaová, stojící mezi blikajícími pohádkovými světýlky.

U pasažéra singapurské ‚plavby nikam‘ se prokázal koronavirus. Ostatních 2000 cestujících je negativních

Číst článek

A její manžel přitakal, že je pěkné dostat se na pár dní z domu. „Pro nás všechny to bylo hodně těžké, a tak jsme chtěli zažít něco společně na jiné úrovni,“ řekl.

Pro podobný způsob luxusního táboření se vžilo anglické spojení „glamping“ ze slov glamour a camping. A nejde o nijak levnou záležitost. Za stan s prostornými lůžky, možnost nakoupit ve free-shopech se slevou a spoustu vánoční výzdoby hosté zaplatí až 360 singapurských dolarů (asi 5800 korun) za noc. A na soukromé toalety či koupelnu mohou zapomenout.

Na druhou stranu klimatizované zahrady, procházkové trasy a vnitřní vodopád letiště Changi poskytují pocit táboření v přírodě - aniž by táborníky obtěžoval dotěrný hmyz, vítr či déšť. Podle aktuálních informací jsou všechna místa vyprodána až do 28. prosince.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme