Skiareál v Bedřichově má nového majitele. Je jím developerská firma, která prodává apartmány

Tělovýchovná jednota Bižuterie prodala část střediska novému investorovi. Novým majitelem části nemovitostí je developerska firma Niseko, která prodává apartmány v Praze, Krkonoších, ale i v Bedřichově. V čele firmy stojí Adam Kuchař, který zatím nechce hovořit s médii.

Bedřichov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrální parkoviště v Bedřichově

Centrální parkoviště v Bedřichově | Foto: Michal Balák | Zdroj: Český rozhlas

Na firemních sociálních sitích společnost zveřejnila, že má v úmyslu sjezdové lyžování v Bedřichově zachovat a investovat do skiareálu tak, aby mohl fungovat i v létě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do provozování střediska se s novým majitelem se chtěla zapojit i obec Bedřichov. S firmou Niseko ale nenašla cestu přijatelnou pro obě strany

Tělovýchovná jednota Bižuterie areál prodala proto, že jeho provoz byl podle výkonného ředitele Pavla Bažanta posledních pět let ztrátový. V minulých letech tam byly také problémy s pozemky. Jednotě se podařilo jedenáctihektarovou plochu od státu odkoupit až v roce 2018. Pavel Bažant si také myslí, že je v Bedřichově nedostatek ubytovacích kapacit, které by mohly využívat třeba školy.

Obec Bedřichov chce dál podporovat rozvoj areálu. Podle starosty Bedřichova Petra Holuba ze Starostů pro Liberecký kraj ale nenašla s investorem žádnou právní cestu, která by oběma vyhovovala. Skiareál obec odkoupit nemohla, protože za něj Tělovýchovná jednota požadovala 150 milionů korun, a to je na rozpočet malé obce příliš vysoká cena.

Jaké má nový investor se střediskem plány, zatím není jasné. Všechny tři strany, tedy tělovýchovná jednota, obec Bedřichov a společnost Niseko, záměr přestaví na veřejné schůzi 6. června 2024. Pravděpodobně se na schůzi vyjádří i zástupci nově vzniklého spolku, který má obavu, že developerská firma Niseko chce pozemky zastavět apartmány.

Pozemky se totiž nacházejí u nástupních míst na sjezdovky Malinovka a Pastviny, které podle územního plánu zastavět lze. Spolek pro záchranu sjezdového lyžování v Bedřichově bude žádat po zastupitelích, aby pozemky označili za nezastavitelné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme