Správci Národního parku Šumava opravili frekventovanou cestu u Srní. Další práce na léto plánují

Sedm milionů korun investují správci Národního parku Šumava do opravy dvou cest. Jedna už je hotová, na té druhé práce začnou v polovině července.

Srní (Klatovy) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vedoucí územního pracoviště Srní Petr Zdeněk

Vedoucí územního pracoviště Srní Petr Zdeněk | Foto: Jitka Englová | Zdroj: Český rozhlas

Cesta podél horní části Vchynicko-Tetovského kanálu u Srní je bez prasklin a děr. Správci Národního parku Šumava dokončili její rekonstrukci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cesta podél horní části Vchynicko-Tetovského kanálu u Srní je opravená. Poslechněte si víc

„Jedná se o jednu z nejfrekventovanějších tras na Srní. Snažili jsme se upravit ji tak, aby se tu lesnická technika či odvozní soupravy bezpečně míjely s cyklisty i pěšími turisty. Povrch cesty jsme v zásadě neměnili, kde byl asfalt, tam jsme ho opravili, zachovali jsme prašné části,“ říká vedoucí územního pracoviště Srní Petr Zdeněk.

Úsek má celkovou délku bezmála tři kilometry a jeho oprava trvala zhruba měsíc, přičemž náklady činily tři miliony korun bez DPH.

Na letošek správci národního parku naplánovali ještě opravu takzvané armádní cesty mezi Starou Hůrkou a Gerlovou Hutí. Práce za zhruba čtyři miliony korun na tříkilometrové trase započnou 15. července a měla by skončit v říjnu. Oprava bude prováděna za plného provozu, je tudíž nutné, aby tomu turisté přizpůsobili své chování na trase.

Informace o všech uzavírkách a omezeních najdou návštěvníci parku na webu NP Šumava a také na začátku tras, kterých se omezení týkají.

abk, Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme