Unikátní filmy i dvě velká vozidla před vchodem. Rozhlas bude o víkendu žít Tatrou kolem světa

Před 33 lety odjela expedice Tatrou kolem světa z pražského Staroměstského náměstí za obrovského zájmu veřejnosti. Vrátila se po třech letech do jiného státu, než z kterého vyjížděla, a bez většího zájmu o unikátní filmy, které účastníci natočili. Nyní se podařilo Radiožurnálu filmy získat a před odjezdem na expedici Tatrou kolem světa 2 je promítne v největším studiu na Vinohradské třídě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V sobotu 1. února bude vstup do Českého rozhlasu rozpoznatelný už na dálku. Budou před ním stát dvě velká nákladní auta: jedno z nich bude stejný typ (815), jaký v roce 1987 vzala expedice na cestu a druhé přímo to, které se vydá na svou výpravu letos.

30 let čekání. Našly se filmy expedice Tatra kolem světa, rozhlas zve na speciální promítání

Číst článek

Tatra kolem světa 2 je nový projekt, který si chce navázat na původní expedici z let 1987–1990. Výprava měla tehdy propagovat vůz Tatra a další československé výrobky. Ta odjela z komunistického Československa za velké slávy a vrátila se po sametové revoluci do jiného státu bez zájmu veřejnosti.

„Navíc se ještě nedávno předpokládalo, že se navždy ztratily i natočené materiály z cest. Dlouhá léta je ve spolupráci s Národním filmovým archivem hledal reportér Radiožurnálu Matěj Skalický, který je nakonec opravdu našel,“ uvedl šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan.

Expedice Tatra kolem světa 2 odstartuje v sobotu 22. února. „Bude to nejvýznamnější česká i slovenská expedice, díky které dáme lidem možnost zažít skutečnou expedici na vlastní kůži,“ doplnil jeden ze zakladatelů projektu Tatra kolem světa 2 Marek Havlíček.

Trasa povede přes střední a východní Asii, projede Jižní, Latinskou i Severní Amerikou a přes celý africký kontinent zpět do České republiky. Celkem je v plánu ujet více než 240 000 kilometrů a navštívit téměř 70 zemí světa.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme