Krkonošští záchranáři už ošetřili přes 150 turistů. Nezapomeňte pití, čepici a kvalitní obuv, upozorňují

V Krkonoších tráví dovolenou tisíce lidí, kteří vyrážejí na výlety po hřebenech našich nejvyšších hor. I tam panuje teplé a hlavně slunečné počasí. Horští záchranáři proto apelují na turisty, aby se před každou túrou dostatečně zásobili pitím, měli pokrývku hlavy a kvalitní obuv. Právě pěší turisté potřebují nejčastěji jejich pomoc.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Hermann | Zdroj: Pixabay | CC0 Creative Commons,©

Rodina Římanových přijíždí do Pece pod Sněžkou a na parkovišti pod spodní stanicí lanovky si všichni kontrolují batohy, chystají se vystoupat na nejvyšší horu Česka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krkonošští záchranáři ošetřili 150 turistů. Nezapomeňte pití, čepici a kvalitní obuv, upozorňují. Natáčela Kateřina Kohoutová

Podle maminky Romany je nejdůležitější mít s sebou dostatek pití. „Každý si nese svoje. My máme s manželem 1,5 litru a kluci mají po litru,“ vysvětluje ve vysílání Radiožurnálu. Desetiletý Dan ukazuje lahev s pitím, protože žízeň při túrách v teplém počasí je skoro pořád.

Právě dostatek tekutin by při cestování podle horských záchranářů neměli lidé podceňovat. „Určitě je potřeba dodržovat pitný režim. Doporučoval bych mít s sebou minimálně jeden litr,“ upozorňuje Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše.

A dodává, že turisté by se zároveň měli chránit před slunečním svitem. „V teplech by měli mít pokrývku hlavy, aby jim sluníčko neuškodilo,“ podotýká Jirsa.

V Krkonoších jsou nyní tisíce návštěvníků a právě při turistice se stává nejvíce úrazů. Od začátku letní sezony ošetřili horští záchranáři už přes 150 lidí.

„Řešíme úrazy pěších turistů, kterých je asi nejvíce. Potom jde o cyklisty a pak také různé adrenalinové sporty jako třeba koloběžky,“ vyjmenovává náčelník Horské služby Krkonoše.

Zároveň radí, aby lidé před každou horskou túrou pečlivě zvážili svou aktuální fyzickou kondici.

Kateřina Kohoutová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme