Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Velikonoce v Karlovarském kraji nabídnou akce pro děti i koncerty

Nabídka velikonočních akcí v Karlovarském kraji je sice omezená, ale vybrat si lze z hudebních a církevních událostí i akcí pro děti. Už v pátek budou mít děti a mládež příležitost oslavit Velikonoce v amfiteátru v Lokti. Připraveno je například hledání vajíček nebo pohádková cesta. Vyzkoušet si ale bude možné i lukostřelbu, sjezd na laně nebo workshop parkouru a juda.

Velikonoce Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barvení kraslic o Velikonocích v Kraslicích na Karlovarsku | Foto: Václav Šlauf / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Od soboty do pondělí se budou Velikonoce slavit v parku miniatur Boheminium v Mariánských Lázních. V sobotu bude na programu pletení pomlázky a barvení vajíček.

„Celou neděli máme den otevřených dveří v naší modelářské dílně. Budeme prezentovat postup výroby modelů, materiály a všechny techniky, které používáme při výrobě miniatur,“ uvedl za park Boheminium Tomáš Slifka.

„Uvidíte také dva nové modely, ještě před jejich slavnostním odhalením. Jedná se o opravdové lahůdky - již neexistující řetězový most v Lokti a Ladův kostelík v Hrusicích,“ doplnil Slifka. Velikonoční program s tvořivými dílnami pro děti bude pokračovat i v pondělí.

Velikonoce v Chebu

Velikonoce s předstihem v sobotu 24. března oslavilo chebské muzeum. Tradiční a hojně navštěvovaný jarmark nabídl bohatý výběr řemeslných výrobků, dílen a kulturních vystoupení.

K nejvýznamnějším křesťanským svátkům pořadatelé v kraji uspořádali i několik koncertů. Velikonoční koncert bude mít Západočeský symfonický orchestr v Mariánských Lázních, v klášterním areálu v Ostrově zase vystoupí v pátek František Nedvěd ml. a Martin Rous.

Návštěvníci tepelského kláštera budou mít o Velikonocích možnost kromě pravidelných prohlídek barokního kláštera zúčastnit se i velikonočních bohoslužeb.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme