O Velikonocích začne v Ústeckém kraji turistická sezona

Pestrý výběr akcí budou mít o prodlouženém velikonočním víkendu lidé v Ústeckém kraji. Na Velký pátek totiž odstartuje sezona na většině památek a provoz znovu zahájí turistické vlakové linky.

Velikonoce Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pestrý výběr akcí budou mít o prodlouženém velikonočním víkendu lidé v Ústeckém kraji (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Velikonoční jarmark v Mostě začne 26. března a potrvá do 30. března. Pro návštěvníky velikonočních trhů je připraven kulturní program a stánkový prodej. Divadla odehrají pohádky, vystoupí hudebníci i tanečníci.

Velikonoční liturgické písně zazní v kostele sv. Floriana v Krásném Březně v Ústí nad Labem 28. března, o dva dny později tam zahájí turistickou sezonu netradiční prohlídky. Zámek ve Velkém Březně na Velký pátek naplánoval akci Otvírání okenic a brány po zimě otevře také řada dalších památek v kraji.

Ve velikonočním duchu pojímají start sezony kasteláni na zámku v Krásném Dvoře na Lounsku nebo Novém Hradě v Jimlíně u Loun. Akce s názvem Pohádkové Velikonoce na Krásném Dvoře se uskuteční 31. března.

Na nádvoří bude velikonoční jarmark, pro děti jsou připravené prohlídky interiérů s princeznou a výtvarné dílny. V neděli 1. dubna předvedou velikonoční zvyky umělci v Jimlíně.

Úplněk ve hvězdárně

Hvězdárna v Mostě nabídne o Bílé sobotě pozorování prvního jarního úplňku. Otevřeno budou mít také různá muzea. Veteráni Litvínov poprvé po zimě přivítají návštěvníky 1. dubna ve svém muzeu, které doplnili o několik exponátů.

Příležitost budou mít o svátečním víkendu také sportovci. Vedle vycházek s Klubem českých turistů mohou vyrazit 31. března do Žatce na závody v přespolním běhu.

Velkým pátkem odstartuje také sezona turistických vlakových linek. Historické vlaky vyrazí z Ústí nad Labem do Zubrnic, provoz začne také na Doupovské dráze z Kadaně do Krásného Dvora a Podbořan a na dalších. O den dříve 29. března vypluje turistická loď na Labi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme