Z turistického hitu nad Vltavou už fotku nepořídíte. Majitel nechal Smetanovu vyhlídku oplotit

Smetanova vyhlídka nad Štěchovickou přehradou u Krňan se uzavírá veřejnosti. Majitel pozemku, na němž se turistická atrakce pojmenovaná podle slavného skladatele Bedřicha Smetany nachází, nechal okolí vyhlídky oplotit a zamezil k ní přístupovou cestu. Jedním z důvodů byl podle starosty Krňan Josefa Hušbauera i úraz, k němuž na místě došlo. V květnu po pádu z tamní skály utrpěl jeden z návštěvníků vážné poranění hlavy.

Krňany Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smetanova vyhlídka nad Vltavou. | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY 3.0

Na to, že vyhlídka je pro veřejnost nově nepřístupná, upozornil na facebooku Klub českých turistů. „Byli jsme nuceni zrušit odbočku k vyhlídce (prakticky bezchybně to za nás včetně demontáže směrovky provedl někdo jiný a doposud se nám majitelé ani neozvali...). Nyní je v jednání zrušení žluté v celém úseku Třebsín – Jablonná jako zbytečné spojky navíc z části vedoucí neschůdným polomem.“

Češce, jejíž syn zemřel při sestupu z ferraty, hrozí vězení. V Rakousku ji obvinili z usmrcení z nedbalosti

Číst článek

Podle klubu vlastník pozemek oplotil „z důvodu nebezpečných situací a velké míře nepořádku od návštěvníků“. To serveru iROZHLAS.cz částečně potvrdil i Hušbauer, přestože bližší informace poskytnout nechtěl. „Obec s tím nemá nic společného, jde o věc soukromníků. Majitel z toho nijak neprofitoval, ale došlo tam k úrazu. Je to ožehavá záležitost,“ uvedl.

Z vyhlídky se v noci na sobotu 23. května zřítil muž, který si při pádu rozbil hlavu a musel být hospitalizován. „Dostali jsme telefonát o volání o pomoc pod Smetanovou vyhlídkou a že zřejmě půjde o pád ze skály,“ řekla serveru iROZHLAS.cz mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. „K místu vyjely jednotky Hasičského záchranného sboru Jílové a Benešov, včetně benešovských hasičů-lezců, a Jednotka sboru dobrovolných hasičů Krňany. Za pomoci lanové techniky hasiči osobu vyzvedli a předali zdravotnické záchranné službě.“

Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petry Effenbergerové si muž při pádu vážně zranil hlavu. „Byl při vědomí, došlo u něj k poranění hlavy, po celém těle měl odřeniny a byl podchlazený. Záchranáři ho ošetřili a následně převezli do motolské nemocnice v Praze,“ upřesnila pro server iROZHLAS.cz.

Vyhlídková plošina nad Vltavou byla vybudována v roce 1974 jako připomínka 150. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Ten se místem údajně inspiroval při komponování druhé části své symfonické básně Má vlast, která je věnována právě nejznámější české řece.

gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme