Výletní loď v Indii vyrazila na nejdelší říční plavbu. Za 51 dní urazí přes 3200 kilometrů

V Indii vyrazila na cestu nová výletní loď, která bude nabízet nejdelší říční plavbu na světě. Napsal o tom deník The Times. Turisté na luxusně vybaveném plavidle urazí během 51 dní více než 3200 kilometrů a z Váránasí se přes Kalkatu, Bangladéš a čajové plantáže v Ásámu dostanou až do města Dibrugarh u hranic s Barmou.

Dillí Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ačkoli jeden den plavby stojí mezi 280 a 566 eury (6700 až 14 000 korun) na osobu, hlásí provozovatel, že má vyprodáno na dva roky dopředu. Loď pojmenovanou MV Ganga Vilas vyprovodil v pátek na cestu i indický premiér Naréndra Módí, píše The Times India.

Benátčané se cítí podvedení. Velká zaoceánská plavidla opět smí plout do centra města

Číst článek

Na palubě má při premiérové plavbě 32 turistů ze Švýcarska, celkem může ubytovat 36 hostů. Plavidlo dlouhé 62 metrů nabízí pohodlné kajuty, služby masážního salonu nebo prvotřídní gastronomii. Na palubě se ale servírují pouze vegetariánská jídla a žádný alkohol.

Největším lákadlem jsou kulturní a přírodní památky, kam loď pasažéry pohodlně dopraví. Plavba začíná na řece Ganze v posvátném hinduistickém městě Váránasí, odkud pokračuje přes město Patna 20 dní do Kalkaty a poté skrze bangladéšské mangrovy do Dháky a dále do Ásámu. Zastávky má v národních parcích, ale také poblíž buddhistických klášterů, paláců a svatyň.

„Náš záměr byl vytvořit plavbu, která by spojovala dvě velké řeky: Gangu a Brahmaputru skrze (mangrovový les) Sundarbans tak, aby hosté viděli i místa, která nejsou tak dobře známá,“ řekl Rádž Singh, šéf společnosti Antara River Cruises, která loď provozuje. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme