Za procházku v plavkách po ulici pokuta až 15 000 korun. Hvar se přidal k dalším chorvatským městům

Chorvati začali trestat „nahé" turisty v ulicích. Procházky jen v plávkách mimo pláž se totiž Čechům může na dovolené v Chorvatsku dost prodražit. Chorvatská města totiž za takový prohřešek můžou turistům udělit pokutu. Opatření už dříve zavedl Dubrovník nebo Split. Naposledy se k nim přidal i Hvar.

Hvar / Chorvatsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chození v plavkách v chorvatských městech se může prodražit. (ilustrační foto) | Foto: flickr.com | Zdroj: Wikimedia Commons

Turistům v plavkách hrozí ve Hvaru pokuta až 600 eur. To je v přepočtu víc než 15 000 korun. Pokud si muži ve městě svléknou tričko a ženy místo něj nosí horní díl plavek, zaplatí pak 500 eur, dodávají Lidové noviny, které na chorvatské pokuty upozornily.

Před pokutami ve Hvaru už varují cedule v angličtině. V Dubrovníku a Splitu se sankce pro polonahé turisty pohybují kolem 3500 korun.

V Hvaru se radnice rozhodla bojovat i opilými turisty. Těm za pití na veřejnosti hrozí pokuta až 700 eur. Město muselo opatření zavést poté, co se proměnily skupiny jeho návštěvníků.

V minulosti byl Hvar hlavně centrem starších turistů a rodin s dětmi. Nyní ale o prázdninách míří do oblasti hlavně mladí lidé na divoké večírky.

Barbora Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme