ANKETA: Rozhodněte o nejlepší reportáži zahraničních zpravodajů

Baví vás cestování? Tak zbystřete. Radiožurnál právě vyhlašuje soutěž o nejlepší reportáž ze Zápisníku zahraničních zpravodajů, která získá Cenu Hanzelky a Zikmunda. Připomeňte si ty nejlepší cestovatelské reportáže, které jste slyšeli ve vysílání a četli na webu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zahraniční redakce Českého rozhlasu | Foto: Jan Rasch

Výherní zápisník bude vyhlášen večer 14. února. Termín Radiožurnál nevybral náhodou. Právě letos v tento den totiž své neuvěřitelné 100. narozeniny oslaví legenda a vzor všech cestovatelů Miroslav Zikmund.

Cena Hanzelky a Zikmunda

Poslechnout si vybrané příspěvky a hlasovat můžete ZDE

Radiožurnál bude z předávání od 19.00 vysílat Poctu Miroslavu Zikmundovi. Vystoupí Tomáš Klus, Tamara Klusová, Ivan Hlas Trio, Miloš Vacík a Tam Tam Batucada.

Mezi těmi, které Miroslav Zikmund s Jiřím Hanzelkou svými nezapomenutelnými cestopisy inspirovali, jsou bezesporu i zahraniční zpravodajové Českého rozhlasu. Ti už od roku 1955 natáčejí „cestopisy“ vlastní: v rámci pořadu s příznačným názvem Zápisník zahraničních zpravodajů.

Ten už více než 60 let přináší to nejlepší, nejzajímavější i nejpřekvapivější, co naši zpravodajové během svých misí v dalekých zemích zjistí. 

A protože na dobré věci bychom neměli zapomínat, vybral Radiožurnál deset nejlepších zápisníků zahraničních zpravodajů z posledních let. Na vás teď zbývá už jen „maličkost“ – vybrat z nich ten vůbec nejlepší. 

Alžběta Švarcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme