Z vedra až do 14 stupňů. Během parných letních dnů roste zájem o prohlídky jeskyní

V obležení turistů jsou v těchto dnech Zbrašovské aragonitové jeskyně v Teplicích nad Bečvou na Přerovsku. Denně je navštíví až 500 lidí. Lidé přijíždí nejen za výzdobou, ale také se zde chtějí zchladit. Celoročně v jeskyních panuje teplota 14,5 stupně Celsia.

Teplice nad Bečvou (Přerovsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

8377dfd9021fc40b0854_230712-204718_krp.jpg

Prohlídka Zbrašovských aragonitových jeskyní | Foto: Lenka Kratochvílová | Zdroj: Český rozhlas

Prohlédnout si chtějí nejen unikátní výzdobu, ale taky se zchladit ve stávajících parnech. I když teplické jeskyně jsou vůbec nejteplejšími v Česku, panuje v nich stálá celoroční teplota 14,5 stupně Celsia.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z vedra až do 14 stupňů. Během parných letních dnů roste zájem o prohlídky jeskyní

„Přijeli jsme se zchladit. Celý den pracujeme na zahradě, tak jsme využili situace a udělali jsme si výlet,“ říká jeden z návštěvníků.

V jeskyních se konají také komentované prohlídky. Skupinka má maximálně 40 návštěvníků. „Chodí se po půl hodině, ale někdy i po čtvrt hodinách kvůli návalům lidí,“ informuje průvodkyně.

Zvýšený počet návštěvníků v letních měsících těší vedoucí jeskyní Barboru Šimečkovou. „Jsme s návštěvností velmi spokojeni, hlavně ty sváteční dny bylo denně okolo pěti až šesti set návštěvníků,“ sděluje Šimečková.

Během loňské sezony jeskyně navštívilo více než 47 000 turistů. 

Poslechněte si kompletní reportáž Lenky Kratochvílové, kde uslyšíte dojmy hned několika turistů z návštěvy Zbrašovských aragonitových jeskyní.

Lenka Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme