Co dělat, když znáte seriál nazpaměť a nové díly jsou v nedohlednu? Švédové zkouší hypnózu

Znáte pocit, kdy jste viděli už všechny díly oblíbeného seriálu a nemáte se na co dívat? Jak vyplnit čas, než vyjde nová série? Svéráznou metodu vymyslela švédská divize Samsungu, která jakoby se inspirovala sérií Věřte nevěřte.

Stockholm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyzkoušeli jste někdy hypnózu? Stránka Unspoilme do ní uvede každého dospělého návštěvníka. | Zdroj: Fotobanka Smartmockups.com

Vyzkoušeli jste někdy hypnózu? Stránka Unspoil me do ní uvede každého dospělého návštěvníka. Uklidňující hlas se ho pokusí přimět k tomu, aby se oprostil od všech dějových linek vybraného seriálu. Vyzve vás ale i k menším úkolům.

„Začněme číslem 300. Budu nahlas po jedné odečítat a vy si to říkejte v duchu. Za chvíli vám k tomu něco řeknu.“ Pak už přichází hlavní část - zapomínání děje.

„To, co jste viděli, je jen rozmazaný obraz. Už vás nezajímá. Teprve teď všechno uvidíte a zažijete poprvé,“ pokračuje hlas. Po 20 minutách je hypnóza u konce. Samsung všem doporučuje, aby se pak na chvilku prospali.

Zapomínání seriálů ale tak úplně nefunguje. Třeba redaktorku serveru CNET navíc začaly provázet noční můry, ve kterých figuruje postava Nicole Kidmanové ze série Sedmilhářky.

Hypnózu tedy k řešení závislosti na seriálech nedoporučujeme. Metoda je ale hlavně jeden ze způsobů terapie. Někteří lidé se s ní taky odnaučili kouřit nebo se zbavili poruch příjmu potravy. Hypnotické metody v 60. letech zkoumala americká armáda - prý ale nenašla žádný způsob, jak je použít.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme