Tvrdil, že koronavirus neexistuje. Ukrajinský fitness influencer se ale sám nakazil a v nemocnici zemřel

33letý ukrajinský influencer Dmitrij Stužuk svým fanouškům tvrdil, že koronavirus neexistuje. Na cestě do Turecka se ale sám nakazil. Ještě před několika dny sdílel fotku, u které varoval sledující, aby onemocnění nezlehčovali. Nyní jeho bývalá manželka oznámila, že Dmitrij Stužuk na následky koronaviru zemřel.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dmitrij Stužuk | Zdroj: Profimedia

Dmitrij Stužuk se proslavil jako hvězda sociálních médií díky cvičení a zdravému životnímu stylu. Na svém účtu s víc než milionem sledujících ale také zpochybňoval existenci onemocnění covid-19, upozorňuje The Independent.

Před pěti dny ovšem publikoval fotku z nemocničního lůžka, u níž přiznává, že se koronavirem sám nakazil na cestě do Turecka. V noci se prý probudil s tím, že nemohl dýchat, a natekl mu krk. Následné testy nákazu potvrdily.

„Byl jsem tím, kdo nevěřil, že covid existuje… dokud jsem se jím nenakazil,“ napsal. Na konci svého postu nicméně fanoušky ujišťoval, že je jeho stav stabilní a cítí se dobře. Varoval je zároveň, aby koronavirus nezlehčovali a dávali si pozor.

Podle britské televize Sky News byl Stužuk nejprve po osmi dnech strávených v nemocnici propuštěn, následně se ale objevily komplikace se srdcem. V důsledku problémů s kardiovaskulárním systémem způsobených koronavirem byl proto urychleně převezen zpět do nemocnice.

Před třemi dny pak jeho bývalá manželka Sofia Stužuková na svém instagramu oznámila, že slavný influencer na následky koronaviru zemřel. Se Sofií Stužukovou, která se rovněž živí jako influencerka, měl Dmitrij Stužuk tři děti. Nejmladšímu je devět měsíců.

btk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme