Hudba pro mě znamená všechno, bez ní bych byla vyřízená, dojímala se paní Ilona díky Ježíškovým vnoučatům

Pomalu ztrácí paměť a přátele a chtěla by hodinky a CD s vážnou hudbou. Při čtení tohoto přání neváhala matka dvou malých dětí ani chvíli a stala se Ježíškovým vnoučetem.

Ježíškova vnoučata Karviná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při předávání dárku neskrývala paní Ilona své dojetí: „To je tak velkolepé, že si to nezasloužím. Pane Bože, proč mě máš najednou tak moc rád?” | Foto: Český rozhlas

Jana Charvátová zabalila dárky a vyrazila do karvinského domova pro pacienty s Alzheimerem. Obdarovala 83letou Ilonu, bezdětnou vdovu, která byla učitelkou hudby a na stáří zůstala sama.

Při předávání dárku neskrývala paní Ilona své dojetí: „To je tak velkolepé, že si to nezasloužím. Pane Bože, proč mě máš najednou tak moc rád?”

Přes jedenáct tisíc splněných přání

„Hudba pro mě znamená všechno, bez ní bych byla vyřízená,” říká později, a když pouštíme CD s Verdim, chytne se pevně chodítka. Celá se rozzáří. „Nemám slov, jsem dojatá,” přiznává i Jana Charvátová, Ježíškovo vnouče.

Ježíškova vnoučata zatím splnila přes 11 tisíc přání. Byly mezi nimi zážitky jako plavání v bazénu a zabijačka nebo dárky jako sladkosti, CD nebo šachové hodiny. Nesplněných přání je zatím 294.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme