Na kole poprvé závodil v 90 letech. Jiří Soukup je nejstarší aktivní vytrvalostní sportovec u nás

Je mu 91 let. V profesi se potkal s koňmi, působil na ministerstvu zemědělství a jako vášnivý maratonec přinutil kolegy úředníky začít běhat. A stále závodí.

Rozhovor Ostrava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Soukup

Jiří Soukup | Foto: Milan Kosina | Zdroj: Český rozhlas

00:00 / 00:00

S inspirativním Jiřím Soukupem si povídala Kateřina Huberová

V necelých 90 letech poprvé závodil na kole a vyhrál, zvítězil na Mistrovství seniorů v běhu do vrchu, v 88 letech poprvé jel cyklozávod a byl čtvrtý.

Sport je vášeň a život. On si svůj život vysnil už v dětství a taky ho tak žije. Pokud se občas cítíte unaveni, staří a máte pocit, že už toho moc nemůžete dokázat, poslechněte si Koktejl. Jiří Soukup vám vlije do žil neskutečnou energii.

Kateřina Huberová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít