Viking, který si podmaňuje srdce Italek. Do finále taneční soutěže postoupil norský námořník

Před tisíci lety jih Itálie dobyli bojovní normanští nájezdníci. Dnes si celou zemi podmaňuje jediný - tančící viking. Srdce Italek ovládá důstojník norského námořnictva v italské verzi soutěže známé v Česku jako Star Dance, když hvězdy tančí. Třicetiletý vlasatý obr v ní postoupil až do finále.

Video Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Tančete!“ vyzvala moderátorka italské show Ballando con le Stelle - Tanec s hvězdami Lasseho Matberga a jeho partnerku Sadu Di Vairovou v semifinále soutěže. Skoro dvoumetrový dlouhovlasý blonďák se položil do latinskoamerických rytmů a ohromil italské publikum i porotu.

Jedna z porotkyň nemohla uvěřit, kde se v obrovském seveřanovi bere jižanský cit pro tanec.

„Jsem přesně typ, jaký tam chtěli potom, co získal popularitu seriál Vikingové a taky po letošní poslední sérii Hry o trůny. Chtěli v pořadu přesně takový typ osobnosti,“ hledá příčiny svého úspěchu Lasse Matberg - voják a model v jedné osobě. Důstojník královského námořnictva v Itálii působil v rámci mise NATO, teď je zpět v norském Stavangeru. Do Itálie teď jezdí na taneční zkoušky.

Nadšení a snaha

Poznávají ho lidé na ulicích, ale přiznává, že slávu získal i mezi svými kolegy v Norsku.

„Dost o tom vtipkují. Spousta jich kolem mě tancuje. Můj pracovní stůl je na takovém místě, že je před ním prostor. A když jdou kolem, panečku! Hodně jich si klidně protáhne cestu, aby přede mnou mohli zatancovat,“ říká.

Při tanci je se svou obří svalnatou postavou přece jen poněkud nemotorný, všechno ale vynahrazuje nadšením a snahou.

„Musím ze sebe vydat všechno. Je potřeba vystoupit z komfortní zóny, zapomenout na všechny v publiku, všechny, kdo mě sledují doma. Musím se snažit. Protože oni zbožňují dobrou show. Takže dokud z toho dělám pořádnou show, není ani tak důležité cítit rytmus,“ dodává tanečník.

Norskému vikingovi to stačilo až do finále. Tam ho čekají například bývalá politička, herec z rakouského seriálu Komisař Rex, komička nebo někdejší fotbalista. Vítěze z šesti finalistů Italové vyberou tento pátek.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme