Rozestupy, občerstvení z výdejových okének, omezený provoz. V Krkonoších začala lyžařská sezona

V Krkonoších začala za přísných protikoronavirových opatření lyžařská sezona. Lyžuje se ve dvou největších krkonošských střediscích ve Špindlerově Mlýně a ve SkiResortu Černá hora - Pec i v některých menších areálech. Sezonu zahájila i některá střediska v Orlických horách. Lyžuje se převážně na technickém sněhu, v provozu jsou většinou jen části areálů. Občerstvení je možné pouze z výdejních okének. První lyžaři už dorazili.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zářijové prodeje zimních zájezdů podle cestovních kanceláří výrazně rostou. Na snímku skiareál Hlinsko

V Krkonoších začala za přísných protikoronavirových opatření lyžařská sezona. Lyžuje se ve dvou největších krkonošských střediscích ve Špindlerově Mlýně a ve SkiResortu Černá hora - Pec i v některých menších areálech (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Ve Špindlerově Mlýně je od pátku v provozu modrá 2,5 kilometrů dlouhá sjezdovka ve Svatém Petru a k tomu dvě lanovky, a to šestisedačka a Hromovka. Další sjezdovky začne areál nabízet podle počasí, sněhových podmínek a možností zasněžování.

Termín otevření skiareálů v Česku je stále nejasný. ‚Situace neumožňuje rozhodnutí,‘ řekl Blatný

Číst článek

Lyžovat se může ve Špindlerově Mlýně denně od 08.30 do 16.00. Na víkend spustí také lanovku Medvědín, ale jen pro pěší turisty, tedy bez lyží a sáněk, uvedli zástupci střediska. Více informací je na webu.

Na dodržování opatření budou dohlížet pracovníci skiareálu. „Ke každému turniketu u lanovky povede pouze jeden jednostopý, 80 centimetrů široký koridor. Vzhledem k tomu, že návštěvníci mají na nohou lyže, budou mít mezi sebou zajištěné dvoumetrové rozestupy. Mezi jednotlivými koridory pak budou rovněž rozestupy široké dva metry,“ uvedl ředitel skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš.

Návštěvníci střediska mohou odstavit svá vozidla na parkovištích Hromovka a Medvědín. Skibusy zatím jezdit nebudou až do obnovení provozu hotelů.

Občerstvení z výdejových okének bude dostupné na terase Restaurace na Pláni, u Restaurace Stadion a u restaurace a Bistra Medvědín. Středisko v plném provozu nabízí 27 kilometrů sjezdovek, pro přepravu mohou lyžaři využít šest lanovek a 11 lyžařských vleků.

Bez skibusů

Ve SkiResortu Černá hora - Pec jsou od pátku v provozu sjezdovky v Peci pod Sněžkou Javor 2, Lyžařská, Smrk, Zahrádky a U potoka a na Černé hoře u Janských Lázní sjezdovka Anděl, celkem tedy asi 4,6 km sjezdovek.

„Společný skipas pro šest areálů, na který byli lyžaři ve SkiResortu zvyklí, tentokrát v nabídce nebude. Kvůli protiepidemickým opatřením nabídne SkiResort lyžování pro každý areál zvlášť, za to ale už od 8.00 do 16.00. Skipasy budou nejvýhodnější při on-line nákupu předem, v kamenné pokladně bude cena skipasů vyšší,“ uvedla mluvčí SkiResortu Zina Plchová. Více informací o provozu a cenách je na webu.

Skiareály by mohly otevřít na Štědrý den, uvedl premiér Babiš. Vláda o tom bude rozhodovat v pondělí

Číst článek

Kvůli opatřením proti šíření covidu-19 nebudou mezi areály jezdit páteřní skibusové linky a lyžařský přejezd SkiTour. „Přesun lyžařů skibusy v uzavřených prostorech aubusů na delší vzdálenost je rizikový,“ uvedl jednatel SkiResortu Petr Hynek.

Z důvodu protiepidemických opatření bude omezen provoz občerstvení u sjezdovek. FordBar na Černé hoře i Bullbar v Peci pod Sněžkou budou nabízet občerstvení z výdejního okénka nebo venkovního baru.

V Česku od pátku začala platit přísnější opatření odpovídající čtvrtému, tedy druhému nejhoršímu stupni rizika. Zatímco museli uzavřít restaurace nebo hotely, lyžařské areály mohly zahájit provoz, ale za dodržování přísných pravidel, například lyžaři musí dodržovat dvoumetrové rozestupy, ve střediscích budou víc dezinfikovat. Za zpřísněných podmínek budou fungovat půjčovny i lyžařské školy, z výdejních okének se bude moci prodávat občerstvení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme