Hra o trůny inspiruje i módní návrháře. Elie Saab představil svůj 'Příběh padlých králů'

Libanonský návrhář představil v Paříži kolekci pro následující podzim a zimu. Je plná jemných materiálů, zlaté barvy a podle řady pozorovatelů i odkazů na seriál Hra o trůny.

Fotogalerie uvnitř Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elie Saab a jeho představa, jak by mohly hrdinky fantasy seriálů vypadat v skutečném světě | Foto: Charles Platiau | Zdroj: Reuters

„Mé nejdražší královny, jakkoliv jemné se můžete zdát, pronásledujete mě v každém snu,“ napsal při uvedení své nejnovější kolekce pro podzim a zimu 2017/2018 módní návrhář Elie Saab. Těmito slovy i názvem prohlídky „Příběh padlých králů“ nejspíš potvrdil dohady většiny pozorovatelů, že je jeho aktuální kolekce inspirovaná seriálem Hra o trůny.

Původem libanonský návrhář patří mezi nejznámější světové módní tvůrce a jeho šaty pravidelně oblékají hvězdy filmového plátna i členové královských rodin po celé planetě. Právě „odvážným a moudrým královnám“ věnoval Saab kolekci, ve které se objevují zlaté koruny, bohaté výšivky i kabátky na zimu.

Královny přitom přebírají i vedení aktuální sedmé řady Hry o trůny a v některých modelech vidí fanoušci seriálu i stopy svých oblíbených ženských postav.

I přesto, že si zachoval charakteristické znaky svého stylu – velké večerní šaty, bohatá výzdoba a lehké materiály - je středověké téma pro návrháře velkou změnou. Poslední jarní a letní kolekce byla inspirována filmovými hvězdami minulých dekád.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme