Hra o trůny inspiruje i módní návrháře. Elie Saab představil svůj 'Příběh padlých králů'

Libanonský návrhář představil v Paříži kolekci pro následující podzim a zimu. Je plná jemných materiálů, zlaté barvy a podle řady pozorovatelů i odkazů na seriál Hra o trůny.

Fotogalerie uvnitř Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elie Saab a jeho představa, jak by mohly hrdinky fantasy seriálů vypadat v skutečném světě

Elie Saab a jeho představa, jak by mohly hrdinky fantasy seriálů vypadat v skutečném světě | Foto: Charles Platiau | Zdroj: Reuters

„Mé nejdražší královny, jakkoliv jemné se můžete zdát, pronásledujete mě v každém snu,“ napsal při uvedení své nejnovější kolekce pro podzim a zimu 2017/2018 módní návrhář Elie Saab. Těmito slovy i názvem prohlídky „Příběh padlých králů“ nejspíš potvrdil dohady většiny pozorovatelů, že je jeho aktuální kolekce inspirovaná seriálem Hra o trůny.

Původem libanonský návrhář patří mezi nejznámější světové módní tvůrce a jeho šaty pravidelně oblékají hvězdy filmového plátna i členové královských rodin po celé planetě. Právě „odvážným a moudrým královnám“ věnoval Saab kolekci, ve které se objevují zlaté koruny, bohaté výšivky i kabátky na zimu.

Královny přitom přebírají i vedení aktuální sedmé řady Hry o trůny a v některých modelech vidí fanoušci seriálu i stopy svých oblíbených ženských postav.

I přesto, že si zachoval charakteristické znaky svého stylu – velké večerní šaty, bohatá výzdoba a lehké materiály - je středověké téma pro návrháře velkou změnou. Poslední jarní a letní kolekce byla inspirována filmovými hvězdami minulých dekád.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme