U modelek hledám hlavně jejich přirozenost, tvrdí módní fotografka Lucie Desmond

Její snímky vyšly ve slavných časopisech, spolupracovala s řadou módních značek a jako jedna z mála žen pronikla do prostředí elitních módních fotografů Londýnského týdne módy. Lucie Desmond doslova žije svůj dětský sen.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z kolekce známé návrhářky Vivienne Westwood | Zdroj: London Fashion Week

„Od puberty jsem byla módou téměř posedlá, a tak jsem se do tohoto prostředí chtěla vždycky dostat a vidět módní přehlídky naživo,“ vypráví módní fotografka. Zkoušela se prosadit, až nakonec dostala nabídku od jedné tiskové agentury, a nastartovala tak svoji kariéru.

„Naučila jsem se, že příležitost za mnou nepřijde sama, ale že musím jít a zaklepat na dveře,“ popisuje Lucie Desmond ve zkratce klíč ke svému splněnému snu. První dveře, na které se odvážila zaklepat, byly přitom přímo dveře Londýnského týdne módy.

Jako jedna z mála žen se tak dostala do prostředí, kterému dominuje úzce vyprofilovaná skupina mužů-fotografů. Ti oblétávají týdny módy po celém světě a nechtějí mezi sebe pouštět nováčky, natož mladou dívku. 

Těžká práce fotografa

Kromě cílevědomosti však Lucie Desmond potřebuje při focení i velkou dávku vytrvalosti a také fyzické síly. Objektivy, které jsou k pořízení kvalitních fotek potřeba, totiž nejsou žádné peříčko a mnohdy je potřeba stát s nimi při čekání na záběr i desítky minut na místě. 

Přehrát

00:00 / 00:00

Večerním hostem Radiožurnálu byla módní fotografka Lucie Desmond

„Na záběr mám jen pár vteřin, navíc modelka se pohybuje, a tak je mnohem obtížnější ji vyfotit,“ přibližuje módní fotografka, v čem je její práce specifická. Po přehlídce, která trvá třeba jen deset patnáct minut, je pak třeba zase sbalit techniku a vydat se na další lokaci. 

Pěkná místa u přehlídkového mola mají přitom zarezervovaná pouze velké agentury, ostatní potřebují doslova ostré lokty, aby se k povedenému záběru probojovali.

Kromě elitních módních přehlídek se Lucie Desmond věnuje i ateliérovému focení, ať už při své volné tvorbě, nebo když fotí vizuály pro módní weby a e-shopy. Jejími vzory jsou například Mario Testino nebo Mario Šimončík.

Zuzana Burešová, Anna Duchková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme