Tématem letošní přehlídky designu a módy je jídlo. Designblok nabídne výstavy 300 designérů

Devatenáctý ročník mezinárodního festivalu designu a módy letos uvede instalace rekordních 304 designérů, návrhářů a šperkařů. Celý letošní Designblok bude protínat téma jídlo, jedna z výstavních hal se tak například promění v zážitkovou krajinu v podobě cukrárny, která nabídne gigantické verze známých zákusků.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tématem 19. ročníku Designbloku je jídlo

Tématem 19. ročníku Designbloku je jídlo | Foto: Designblok

Jídelní téma bude mít své místo i v doprovodném programu Designbloku. Vedle tematických pásem a divadelních představení tak budou diváci moci navštívit kuchařské show nebo ochutnávky.

Festival tradičně předvede novinky tuzemských i zahraničních designérů a výrobců, a to třeba v oblasti nábytku, šperků nebo i dětských hraček a elektroniky. Obnovená tradiční sklářská značka Rückl vystaví novou kolekci broušeného skla od Ronyho Plesla, svítidly ve tvaru makronek od Lucie Koldové se zase představí instalace firmy Brokis. Nově se Designbloku zúčastní automobilová značka Renault s limuzínou Espace.

'Stáří může být cool.' Senioři pletou ponožky, zpívají ve sboru a jezdí na výlety

Číst článek

V prostoru Art House v Lapidáriu Národního Muzea si budou fanoušci uměleckého designu moct prohlédnout projekty na pomezí umění a designu. Profesor pražské UMPRUM Jiří Pelcl zde vystaví svou novou kolekci váz Symbióza, studio LLEV uvede kolekci mýdlových objektů. Maxim Velčovský pro Designblock vytvoří speciální instalaci Štěstí ze skleněných střepů.

Vystavovat budou letos na festivalu designéři z 10 zemí. Designblok proběhne mezi 26. a 30. říjnem. Hlavním výstavním prostorem bude už potřetí pražské Výstaviště.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme