Málo lásky pro svátek sv. Valentýna: pákistánské úřady varují před jeho propagací

Pákistánský komunikační dozorový úřad varoval místní televizní a rozhlasové stanice před propagací svátku svatého Valentýna. Veřejné oslavy svátku zamilovaných loni zakázal místní soud, napsala agentura AFP.

Islámábád Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obchodník v pákistánském Péšávaru připravuje zboží před svátkem svatého Valentýna | Foto: Fayaz Aziz | Zdroj: Reuters

Svátek sv. Valentýn vyvolává v Pákistánu každoročně smíšené reakce. Populární je především mezi mladými Pákistánci, kteří svým milovaným dávají čokolády, přáníčka a další dárky. Podle odpůrců je však svátek produktem Západu a v rozporu s islámem a proti jeho oslavám pořádají i protivalentýnské kampaně.

Studentům v části Indonésie zakázali slavit Valentýn a zabavili jim kondomy

Číst článek

Pákistánský prezident Mamnún Husajn v roce 2016 vyzval studenty, aby se místo oslav sv. Valentýna soustředili spíše na svá studia. Tento svátek podle něj nemá s kulturou muslimské země nic společného.

Někteří uživatelé sociálních sítích však varování cenzurního úřadu kritizují. „Kazatelé plní nenávisti, kteří podněcují násilí ve jménu islámu, jsou zpět a pákistánský stát je v tom podporuje. Je snad vyznání lásky, balónky ve tvaru červených srdcí a prodejci květin hrozbou pro tuhle republiku a islám?“ napsal na svém twitteru místní novinář Ahmad Núraní.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme