Rande u urny? Ruská seznamka dělá z voleb příležitost k seznámení

Vypadá jako běžná seznamka, jejím cílem je ale najít primárně partnerku nebo partnera, který s vámi půjde k volbám. Ruská seznamka Mamba spustila službu, která se jmenuje Volte spolu a odevzdávání hlasovacích lístků ve volbách pojímá jako randění. Uživatelé si na ní prohlížejí profily žen a mužů a odpovídají na otázku, zda by s daným člověkem šli volit.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojice na procházce | Zdroj: Pixabay

Cílem aplikace tedy v podstatě je udělat si z voleb rande, a to za účelem zvýšení volební účasti v rámci blížících se regionálních voleb, které se konají 10. září. Pokud se aplikace osvědčí, bude ji možné využít i při prezidentských volbách, které čekají Ruskou federaci příští rok.

Ředitel seznamky Mamba, Andrej Bronickij, v rozhovoru pro ruskou nezávislou televizi Dožď mimo jiné potvrdil, že podnět k vytvoření aplikace přišel zvenčí. Zdroj celé myšlenky ovšem odmítl blíže specifikovat, ale vývojáři naznačili, že věc byla konzultována s lidmi blízkými Kremlu. 

"Je to snahu Kremlu přitáhnout mladé k volbám, a odradit je tak od opozičních protestů," potvrdil i Platon Mamatov z ruské PR agentury Magic. Rusové na sociálních sítích aplikaci nicméně označili jako absurdní a podle opozičního politika Dmitrije Gudkova je nesmyslné domnívat se, že lidé budou hledat partnery, kteří by s nimi šli k volbám. 

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme