Seniorka se autem vracela z nemocnice, kvůli jedné uzavírce přejela půl Anglie

Britská důchodkyně kvůli objížďce na silnici omylem projela přes půl Anglie a skončila až ve Skotsku. Třiaosmdesátiletá Valerie Johnsonová se chtěla původně vrátit domů z asi deset kilometrů vzdálené nemocnice. Její cesta ale skončila až po pěti stech kilometrech, když jí ve Skotsku došel benzín.

Peopleton/Larkhall Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská důchodkyně omylem přejela cestou od lékaře domů téměř 500 kilometrů (ilustrační foto). | Zdroj: Pixabay

Cesta Britky začala poté, co přejela svou odbočku a najela na objížďku kvůli pracím na silnici. Ve výsledku urazila cestu z anglického Peopletonu až do skotského Larkhallu.

Jak napsal skotský list Evening Times, paní Johnsonová, která navíc řízení nesnáší, v autě strávila osm hodin.

Znepokojená rodina seniorku postrádala a obrátila se na policii. Dcera staré dámy si pak podle listu musela koupit letenku, aby svou matku vyzvedla.

„Zavolali jsme policii, a dokud jsme dojeli k jejímu domu, řekli nám, že ji viděli na dopravní kameře v Prestonu. Odpověděla, jsem, že to nemůže být moje máma, protože ta nenávidí řízení a obvykle nejezdí dál než pět kilometrů. Byla to ale ona a pořád jela na sever, takže jsme museli zapojit skotskou policii," sdělila deníku dcera dálkové řidičky Karen Maskellová.

Zdeněk Novák, mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme