Za rok uběhl 365 maratonů. Brit oslavil Nový rok nevšední výzvou, vybral přes milion liber na charitu

Třiapadesátiletý Brit Gary McKee během roku 2022 každý den uběhl maraton. Podařilo se mu tak vybrat přes 1,1 milionu liber (přes 29,9 milionu Kč) pro dvě charitativní organizace, informovala stanice Deutsche Welle. Otec tří dětí za jediný rok opotřeboval 22 párů tenisek.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gary McKee po doběhu posledního maratonu

Gary McKee po doběhu posledního maratonu | Foto: @Marathon_Man365 | Zdroj: Twitter

McKee oslavil Nový rok tím, že splnil výzvu uběhnout maraton každý den roku 2022 a vybrat více než jeden milion liber na charitativní účely.

OBRAZEM: Čelovky nasadit! V Praze se uskutečnil 11. ročník Nočního běhu pro Světlušku

Číst článek

Závod dlouhý 42,2 kilometru je pro sportovce jednou z nejtěžších vytrvalostních výzev. Svůj 365. běh dokončil za deště v severoanglickém hrabství Cumbria.

Brit začal plnit vytrvalostní zkoušku 1. ledna 2022 v naději, že za rok získá peníze pro charitativní organizaci Macmillian Cancer Support, která podporuje pacienty s rakovinou a hospic v západní Cumbrii poskytující paliativní péči.

Běhal před prací

Za poslední rok uběhl otec tří dětí téměř 15 400 kilometrů v dešti, sněhu i na slunci a opotřeboval 22 párů tenisek.

Nadějný fotbalista Šín porazil rakovinu. Individuálně trénuje a chce stihnout zimní přípravu Baníku

Číst článek

Kromě pěti organizovaných maratonů běhal McKee každý den vždy stejnou trasu a svůj denní cíl často splnil ještě předtím, než se vydal do práce v jaderné elektrárně v nedalekém Sellafieldu. Do neděle se mu podařilo vybrat přes 1,1 milionu liber, uvádí server justgiving.com.

McKee sbírá peníze pro organizaci Macmillan Cancer Support již dvě desetiletí od chvíle, kdy byla v roce 1997 jeho otci diagnostikována rakovina, uvedla britská média.

Když v neděli protínal cílovou pásku, řekl BBC: „Ulice byly plné lidí. Pršelo, ale všichni venku tleskali a křičeli. Bylo fantastické vidět všechny přítomné. To si budu navždy pamatovat.“

Claire Rowneyová, která pro charitu získává finance, vzdala hold Garyho „úspěchu a obětavosti“, které podle ní „přesáhly všechny meze“.

„Neexistuje dostatek slov, která by vyjádřila naši upřímnou vděčnost za vše, co udělal, aby pomohl organizaci Macmillan podporovat lidi s rakovinou v době, kdy nás potřebují více než kdy jindy,“ dodala.

Silná vůle

List The Guardian se McKeeho během jeho snažení zeptal, kde bere motivaci ke každodenním maratonům. „Není dobré říkat lidem, že něco uděláte, a pak si najít výmluvu, proč to neudělat. Já si najdu důvod, proč to udělat. Když to rozeberete, jsem to jen já proti silnici a vítěz je jen jeden,“ řekl.

K McKeeovi se občas při jeho každodenním běhu přidávali i slavní sportovci, včetně ragbisty Kevina Sinfielda. „Je to skvělý člověk a bylo mi ctí být s ním v Cumbrii a podpořit to, co dělá,“ řekl Sinfield.

McKee se v minulosti zúčastnil charitativní jízdy na kole po Brazílii a uběhl 100 maratonů za sto dní.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme