Neotřelý boj s alkoholismem. Ruští pravoslavní kněží kropí z letadla město Tver svěcenou vodou

V boji proti alkoholismu sáhli ruští pravoslavní kněží po nezvyklé metodě. U příležitosti takzvaného Dne střízlivosti vylili na město Tver z malého letadla 70 litrů svěcené vody. S odvoláním na ruská média o tom informovala agentura DPA. Tverský metropolita Savva spolu s otcem Alexandrem vylévali vodu ze zlatého kalichu otevřeným otvorem v letounu, který kroužil nad městem ve výšce 300 metrů.

Video Tver (Rusko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelům Tveru má toto snažení pomoci vystřízlivět a už nikdy nesáhnout po lahvi, sdělili novinářům po přistání. Akci provádějí už od roku 2006 a doufají, že přinese úspěch.

Mladí Francouzi mají problém s alkoholem, podle premiéra Phillipa ale víno neškodí ani při řízení

Číst článek

Skeptiky odradit nenechali. „Čemu se smějete? Tomu, že se snažíme pomoci lidem zbavit se nemoci? Tomu, že hlásáme, aby lidé přestali konzumovat alkohol a drogy a neoddávali se smilstvu? To je směšné?“ odpověděl otec Alexandr přítomným, kteří dali najevo pochybnosti, zda má jejich úsilí nějaký smysl.

V mnoha ruských městech se každý rok 11. září slaví z popudu církve takzvaný Den střízlivosti, který má obyvatelstvo upozornit na nebezpečí konzumace alkoholu.

V Rusku umírají každoročně tisíce lidí v důsledku nadměrného pití alkoholu. Podle oficiálních statistik je alkoholismus v Rusku čím dál častější příčinou úmrtí. Letos už zemřelo 4300 lidí, což je o 17 procent více než v loňském roce.

Podle serveru Info24 nebyla akce v Tveru první, kdy se v Rusku lila ze vzduchu svěcená voda. K neortodoxnímu postupu přistoupil v Altajském kraji na Sibiři také kněz, který z vrtulníku kropil tamní tajgu ve snaze uchránit ji od hrozících požárů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme