Děti údajně neumí číst analogové hodiny. Britské školy je chtějí nahradit digitálními

Lidé dnešní doby jsou daleko víc závislí na moderních technologiích. Papír a vývěsní tabule střídají displeje všech možných velikostí a na nich často září digitální hodiny. Klasické ručičkové jsou na ústupu a projevuje se to hlavně u mladé generace. Alespoň to tvrdí britské školy, které chtějí ručičkové hodiny ve školách zrušit. Děti si s nimi prý často nevědí rady. Tato zpráva sklidila ohlas a nabrala i počty sdílení na sociálních sítích.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hodiny (Ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Britské školy své rozhodnutí odůvodňují prohlášením, že stále více náctiletých studentů při pohledu na klasický ciferník neví, kolik je hodin. Deníku Telegraph to potvrdilo sdružení ředitelů škol. Schopnost číst z klasických hodin se údajně vytrácí s tím, jak studenti stále častěji používají ke kontrole času mobily, tablety a další digitální zařízení.

Tato neschopnost většinou působí problémy až ve chvíli, kdy už je na učení pozdě. Žáci nedokážou zjistit, kolik jim zbývá času do konce testu při zkoušce, kterou skládají před koncem obdoby českého druhého stupně základní školy, případně při britské formě maturit.

Právě při těchto zkouškách chtějí učitelé zajistit, aby byli studenti v co největší pohodě a nemuseli se třeba hlásit, aby se dozvěděli, kolik času jim zbývá do konce.

Žádný průzkum o tom, kolik britských žáků a studentů neumí zjistit čas z ciferníkových hodin, britská Asociace vedoucích škol nezveřejnila.

Podle učitelky oslovené BBC se ale rozhodně nedá říct, že by tuto schopnost postrádala většina studentů. Jen je jich hodně. A žáci, kteří to s analogovými hodinami úplně neumějí, by podle zástupce ředitele Asociace Malcolma Trobea byli ve zbytečném stresu. U digitálních hodin je prostě menší šance, že se přehlédnete, a to je důležité zvlášť při tak důležitém okamžiku jako jsou závěrečné školní zkoušky.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme