Hurá na výlet! Pardubický spolek je opakem ‚šmejdů‘, důchodce vozí na bezpečné výlety

Tomáš Martinek před čtyřmi lety založil spolek Hurá na výlet. Jeho cílem tehdy bylo vytvořit alternativu výletů pro seniory, bez nutnosti kupovat zbytečné a předražené věci. Dnes se jeho koncepce mění. Například na červen spolek chystá velkou kulturní akci, na které vystoupí Moravanka nebo duo Eva a Vašek.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senioři na výletě do Neratova | Zdroj: Spolek Hurá na Výlet!

‚Šmejdi‘ z České republiky postupně mizí. Díky spolupráci s Českou obchodní inspekcí, policií, kraji i ministerstvy dosáhl spolek Hurá na výlet velkých výsledků. Na výlety, které organizuje po celé republice, jezdí tisíce lidí. Nejvíc zájemců o výlety je z Pardubického kraje.

Spolek Hurá na výlet už se ale nespokojí jen s pořádáním výletů. Na červen chystá obrovskou akci pro tisíc lidí v chrudimských Klášterních zahradách. Velký Senior Festival vypukne 15. června, jeho největším tahákem bude vystoupení známé kapely Moravanka. Nebude chybět ani duo Eva a Vašek a další kapely.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dáváme starým lidem šanci seznámit se s jejich vrstevníky, aby se měli na co těšit

Hudební produkci doplní přednášky policistů, záchranářů, lidí z charity a dalších odborníků, kteří mají seniorům co říct. Spolek Hurá na výlet chystá svoz seniorů ze 70 obcí z celé České republiky.

Původní záměr spolku Hurá na výlet bylo zabránit exekucím, které hrozily zadluženým seniorům, kteří podlehli nekalým praktikám prodejců.

Dnes se cíl spolku trochu mění. „Dáváme starým lidem šanci seznámit se s jejich vrstevníky, aby se měli na co těšit. Máme krásné zkušenosti a zážitky. Lidé jezdí s námi na výlety opakovaně, vzájemně se navštěvují a nacházejí nový smysl života,“ říká pro Český rozhlas Pardubice předseda spolku Hurá na výlet Tomáš Martinek.

Jitka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme