Metallica na playback, brněnské metro nebo hymna na míru. Vtipálci si na Apríla dělají legraci ze všeho

První chytrý telefon zabudovaný v teniskách, jízdenka do brněnského metra ale i doručování zásilek horkovzdušným balónem. To je jen zlomek nabídek, které se v neděli objevily na internetu. Možná i vy jste se nechali napálit nějakým aprílovým žertem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aprílové Mapy.cz: Česká republika za 100 let | Zdroj: Repro Mapy.cz

Aprílovou zprávu zveřejnili i organizátoři hudebního festivalu Colours of Ostrava. Ti napsali, že návštěvníci letošního ročníku mají nechat mobilní telefony doma. Prý se rozhodli, že telefony zcela zakážou vnášet do areálu. Chtějí, aby si hudební fanoušci místo nahrávání a fotografování celých koncertů hudební zážitek prostě nerušeně vychutnali.

A pořadatelé mysleli ve svém prohlášení i na možná úskalí takového zákazu. Informují o tom, že pokud budou chtít návštěvníci festivalu najít členy rodiny nebo své známé v areálu Dolních Vítkovic, budou se moct svolat klepáním na ocelové konstrukce nebo se domluvit prostřednictvím volání do ocelových trubek.

Koledníci použijí o letošních Velikonocích pomlázku zřejmě naposledy, upozorňuje server iDNES.cz. Do Poslanecké sněmovny totiž údajně míří novela trestního zákona i s novým odstavcem věnovaným „nepřiměřeně hrubému napadání osob opačného pohlaví pod folklorní záminkou omlazení“.

Dělají si Češi legraci ze všeho? Šprýmaři vyváděli na apríla už v 17. století

Číst článek

Pokud by podle textu poslanci změnu schválili, od příštího roku by za šlehání pomlázkou hrozily až tři roky vězení.

Fanoušci americké skupiny Metallica zveřejnili, že členové kapely v čele se zpěvákem Jamesem Hetfieldem bude hrát na svém pondělním pražském koncertu na playback, protože si zapomněli mikrofony ve Vídni.

Velmi kuriózní nabídky v neděli mají i některé internetové obchody. Třeba jeden slevový portál nabízí složení české hymny na míru nebo vyvinutí vlastního dvojčete, které zvládne to, co vám nejde - můžete si tak nechat vytvořit vizuálně naprosto identického člověka, který bude třeba geniální matematik, skvělý kuchař nebo výborný fotbalista.

Nabízí také záplatovací sadu pro řidiče, pomocí které mohou opravovat výtluky na silnici. Obsahuje kbelík asfaltu a hrábě.

S aprílovou nabídkou si ale vyhrál i jeden americký mobilní operátor, který láká na vůbec první tenisky se zabudovaným chytrým telefonem. A k mání jsou taky teleportační stanice nebo rodinné raketoplány.

Lukáš Pokorný o žertech v kabině fotbalové Slavie: Kdo to umí nejméně přijmout, ten je nejčastějším terčem

Číst článek

Pozadu s vtipným obsahem nezůstaly ani dva nejoblíbenější provozovatelé on-line map v Česku. Společnost Google ve svých mapách schovala známou postavičku v pruhovaném tričku jménem Valdík, kterou hlavně děti hledají na obrázcích. Společnost Mapy.cz pak zobrazila Českou republiku za 100 let. Je v ní nejen brněnské metro, ale také radarový deštník v Brdech nebo Český kosmický lídr.

Internetoví vtipálci nezapomněli ani na sport. Objevily se informace, že fotbalový Manchester United odvolal svého trenéra Josého Mourinha, o sparťanského útočníka Davida Lafatu pak prý má zájem slavný Real Madrid a že jiný útočník ze stejného týmu Václav Kadlec přestoupil do bohatého Parise Saint Germain.

Tenista Tomáš Berdych na svém twitteru napsal, že ukončuje tuto sezónu, protože se „rozhodl pomáhat výzkumným pracovníkům na Mendelově polární stanici v Antarktidě“.

Anna Horáčková, Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme