Chlapec se topil v bazénu. Vylovili ho a resuscitovali lékaři, kteří na koupališti odpočívali

Lékařský pár ze znojemské nemocnice trávil letní den na koupališti. Po chvilce si ale manželé Jana a Petr všiml, že na něj z bazénu prudce mává muž. Když k němu dorazili, zjistili, že se ve vodě topí chlapec. Bez váhání zareagovali a poskytli mu první pomoc. Díky ní přežil a po krátké hospitalizaci se mohl vrátit domů. Server iROZHLAS.cz připomíná hrdiny roku 2023.

HRDINOVÉ ROKU 2023 Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Topící měl jak zástavu dechu, tak i tělního oběhu (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec

„Okamžitě jsem běžel na místo a pomohl vytáhnout bezvládné tělo chlapce z bazénu,“ popsal serveru iDnes.cz lékař Petr Kouřil, který se svou ženou Janou hocha zachraňoval.

Uviděli bezvládné tělo v řece. Trenéři házené zachránili v Olomouci muže, který se topil

Číst článek

Topící se dítě mělo jak zástavu dechu, tak i tělního oběhu. Zachránila ho proto včasná srdeční masáž a umělé dýchání ambuvakem. Dvojice ale nebyla sama. Po chvilce k nim přispěchala další lékařka ze stejné nemocice, kde pracují manželé Kouřilovi.

Hocha následně záchranáři přepravili vrtulníkem do Dětské nemocnice v Brně. V té chvíli byl už stabilizovaný. Později jej pak propustili do domácího ošetření.

„Děkujeme za velmi rychlou a účinnou pomoc. Kolegové byli ve správný čas na správném místě, umí a jsou připraveni poskytnout první pomoc,“ vyzdvihla zákrok mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

„Jsem náležitě hrdý na naše lékaře, že pomohli zachránit chlapci život,“ podotkl ředitel znojemské nemocnice Martin Pavlík.

Na serveru iROZHLAS.cz najdete postupně sedm příběhů hrdinských činů.

fos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme