Benefiční Běh pro Paměť národa se kvůli koronaviru přesunul, organizátoři zatím přišli s náhradou

Nebýt pandemie koronaviru, tak by se v sobotu konal Běh pro Paměť národa. Jeho cílem bývá tradičně získat finanční částku na podporu jedné z nejrozsáhlejších sbírek vzpomínek pamětníků v Evropě. Benefiční akce je přesunutá na září, i tak se ale můžete proběhnout. Každý sám a přitom spolu.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běh pro Paměť národa

Běh pro Paměť národa (archivní foto). | Zdroj: Paměť národa / Post Bellum

„Bylo nám líto tu akci úplně zrušit, tak jsme se rozhodli nabídnout takový běh, kdy poběžíme v bezpečné vzdálenosti, třeba jen s několika přáteli. Každý poběží tam, kde to má rád, a propojíme se hlavně v myšlenkách a přes sociální sítě,“ vysvětluje Jana Holcová ze společnosti Post Bellum, která provozuje sbírku Paměť národa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Benefiční Běh pro Paměť národa se kvůli koronaviru přesunul, organizátoři zatím přišli s náhradou

„Rozhodli jsme se nechat to volně. Není žádná registrace, lidé se všechno dozví na našem webu www.behpropametnaroda.cz nebo na facebooku. Doporučujeme běžet trasy na jeden, pět nebo deset kilometrů, což bývají naše obvyklé trasy,“ říká Holcová.

Uběhnutou vzdálenost pak pomocí mobilní aplikace účastníci můžou sdílet s ostatními a porovnat tak své výkony. Na akci se neplatí ani žádné startovné, jde spíše o dobrý pocit. Pokud ale přeci jen chcete podpořit sbírku Paměť národa, můžete.

 „Kdyby nás chtěl někdo podpořit, tak může podpořit Centrum pomoci Paměti národa, což je projekt, který jsme spustili týden po vyhlášení stavu nouze. Pomáháme v něm pamětníkům, ale i dalším seniorům,“ říká Holcová.

Jde o pomoc s pravidelnými nákupy nebo třeba o dlouhodobou psychologickou pomoc v podobě pravidelných telefonátů. Benefiční běh pro Paměť národa, na kterém se už startovné platit bude, je naplánovaný na září letošního roku.

Barbora Dvořáková, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme