Člověka dojímá, že si na něj někdo vzpomene, říkají Anna a Věra z berounského domova pro seniory

V občanských průkazech mají rok narození 1932 a 1933. Tedy první republiku. Spojuje je také společné bydlení a koníčky. Anna a Věra se skamarádily v berounském domově seniorů a tvoří nerozlučnou dvojici. Budou spolu trávit i Vánoce a zapojily se do letošních Ježíškových vnoučat.

Beroun Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ježíškova vnoučata | Foto: Michaela Danelová

V berounském domově seniorů žije 100 klientů. V pokoji ve druhém patře s výhledem do parku bydlí Anna Kokrmentová a Věra Harazímová. Je jim 86 a 85 let. 

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak paní Anna a Věra stráví Vánoce a proč je dojala Ježíškova vnoučata?

„Hned jak Věra přišla, věděla jsem, že bude příjemná. Dnes spolu chodíme do keramiky a na mnoho dalších akcí. Jsme nerozlučné kamarádky, našly jsme se,“ popisuje Anna.

„Člověka to dojímá“

Není proto divu, že letošní Vánoce chtějí trávit spolu. „Moc se těšíme,“ neskrývají. Svou roli v tom možná hraje i to, že se „jejich“ domov seniorů v Berouně zapojil do projektu Ježíškova vnoučata.

ZAPOJTE SE

Hledáme domovy pro seniory a další podobná zařízení, která se starají o staré, nemocné nebo osamělé lidi. Chceme jim splnit jejich vánoční přání. Přihlásit se je velmi snadné, stačí napsat mail na adresu vnoucata@rozhlas.cz

„Nenapadlo mě, že něco tak krásného může být. Až jsme se rozbrečely. Lidé jsou opravdu moc hodní, člověka dojímá, že si na něj někdo vzpomene,“ dodávají.

Od Ježíškových vnoučat si Věra přeje sladkosti, Anička zas boty a vestu. Také jejich přání najdete mezi tisíci dalšími na webu Jeziskovavnoucata.cz.

K pondělnímu dopoledni bylo zapsaných přes pět tisíc přání. Jejich počet ale poroste. Loni se začínalo na třech tisích přání, nakonec se jich splnilo přes 14 tisíc

Alžběta Švarcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme