Big Ben nezvoní, ale mohl by. Úředníci nechtějí platit přesčasy technikům, upozorňuje Telegraph

V srpnu na čtyři roky umlkl zvon Big Ben v hodinové věži u Westminsterského paláce kvůli rekonstrukci. Britský deník Telegraph teď ale píše, že skoro 14 tun těžký zvon by nemusel být zastaven celou dobu. Za všechno prý mohou úřady, které nechtějí platit přesčasy zaměstnanců.

Tento článek je více než rok starý.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Big Ben. Ilustrační foto.

Big Ben. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Zvonění se zastavilo hlavně kvůli bezpečnosti práce, aby dělníci mohli opravovat Alžbětinu věž, na které je umístěn.

Big Ben na čtyři roky utichne. Čas bude během renovace ukazovat jen jeden ciferník

Číst článek

Jenže kancelář Westminsteru zvažovala i variantu, že by zvon mohl zvonit odpoledne a přes víkendy. Ale technici, kteří zvon mohou spustit, mají pracovní dobu od sedmi do patnácti hodin a stavební práce končí až v osmnáct hodin. Takže by museli zůstat v práci každý den tři hodiny přesčas a až odejdou dělníci ze stavby, tak zvon spustit.

To se ale zdálo, jak vyplývá z e-mailové korespondence, kterou má Telegraph k dispozici, úředníkům dlouhodobě neudržitelné. A proto rozhodli, že zvon utichne úplně.

Oprava věže navíc bude dvakrát dražší, než se původně čekalo. Místo plánovaných 29 milionů liber bude stát rekonstrukce nakonec 61 milionů liber (asi 1,75 miliardy korun). Jak přiznala kancelář britské sněmovny, náklady na rekonstrukci byly spočítány chybně.

Od Vánoc do Nového roku bude ale Big Ben zvonit, takže kdo přijede do Londýna na vánoční prázdniny, tak ho uslyší.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme