Po 27 letech manželství se rozvádí manželé Gatesovi. ‚Už spolu nemůžeme jako pár růst,’ vzkázali

Bill a Melinda Gatesovi oznámili v pondělí na sociálních sítích, že se rozvádí. „Už nevěříme, že spolu můžeme jako pár růst,” napsali na twitter. Dodali, že rozhodnutí učinili po dlouhém přemýšlení a práci na jejich vztahu. BBC informovala, že se dvojice potkala na konci 80. let v Gatesově firmě Microsoft. Mají tři děti.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manželé Bill a Melinda Gatesovi | Zdroj: Reuters

Pár společně založil Nadaci Billa a Melindy Gatesových, která rozděluje peníze mezi stipendia pro zástupce menšin, boj s nemocemi, prevenci AIDS a další.

Jedna z nejbohatších charitativních organizací na světě se angažuje také v aktuálním boji s pandemií nemoci covid-19.

„Nadále věříme v tuto misi a budeme pokračovat na naší práci v nadaci, ale už nevěříme, že spolu můžeme jako pár růst v další fázi našeho života,“ odůvodnil pár svůj rozchod. Zároveň požádal veřejnost o prostor a soukromí.

Gates je podle Forbes čtvrtým nejbohatším člověkem na světě, jeho majetek má hodnotu 124 miliard dolarů. Peníze vydělal díky firmě Microsoft, největší softwarové společnosti na světě. Tu spoluzaložil v 70. letech.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme